کد خبر: 734

در ۲۴ ساعت گذشته‌ کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۴۰ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۷ درصد بود.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند تردد شمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور و تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، ‌در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.


در ۲۴ ساعت گذشته‌ کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۰۴۰ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۷ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸‌ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محور‌های دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه تهران-کرج، آزادراه ‌کرج-قزوین و محور کرج-ماهدشت، در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌‌اند‌. ‌

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور شمشک – دیزین واقع در استان‌های تهران و البرز، به‌ دلیل احتمال ریزش سنگ، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور پونل – خلخال، فقط مقطع واقع در استان گیلان، به دلیل رانش زمین، تا اطلاع ثانوی مسدود و جاده اسالم – خلخال به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

محور شهداد - نهبندان‌ واقع در استان‌های کرمان و خراسان جنوبی، به ‌دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳ ‌تا اطلاع ثانوی، به‌ طور کامل، مسدود است.‌

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور نیشابور ـ مشهد و بالعکس (باند شمالی و جنوبی ـ محور جدید) واقع در استان خراسان رضوی، از ۶ اردیبهشت تا ۶ مرداد، ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل عملیات لکه‌گیری و درزگیری در حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۴۱ از نیشابور، همچنین فقط در محور مشهد ـ نیشابور (باند شمالی)، تا ۲۷ مرداد، ساعت ۷ الی ۱۷ به دلیل عملیات روکش آسفالت‏ در حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۵ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه ـ داران ـ الیگودرز، واقع در استان اصفهان، تا ۱۵ آذر، از ساعت ۷ الی ۲۰ به‌ دلیل احداث باند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور سرخس ـ مشهد واقع در استان خراسان رضوی، تا ۱۰ تیر، از ساعت ۰۷:۳۰ الی ۱۸ ‌همچنین از تاریخ یکم تیر لغایت یکم شهریور، از ساعت ۰۷:۳۰ ‌الی ۱۸ به دلیل عملیات مایه آسفالت، سیل‌کت و درزگیری، به‌ترتیب در حدفاصل کیلومتر ۷۰۰/۳۶ الی ۳۰۰/۴۳ و حدفاصل کیلومتر ۴۵۰/۴۷ الی ۲۰۰/۶۹ ‌کل محور مسدود و تردد از باند برگشت (محور مشهد – سرخس) انجام می‌شود.

محور قم ـ گرمسار و بالعکس، واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید عملیات راهسازی، تا مورخ ۳۱ خرداد، مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، واقع در استان کرمانشاه‌ از تاریخ ۵ خرداد تا ۳۱ تیر، روزهای زوج از ساعت ۱۱ الی ۱۴، به‌ دلیل ادامه اجرای عملیات زیرسازی راه‌آهن غرب حدفاصل کیلومتر ۱۲ تا ۱۳، کل محور مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی فعلی (غربی) خواهد بود.

محورهای میانه ـ زنجان و میانه ـ قره چمن، واقع در استان آذربایجان شرقی، تا مورخ ۱۰ تیر ۹۳ به دلیل اجرای عملیات لق‌گیری سنگ‌های سست و تراشه‌های حاشیه مسیر، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور گناباد ـ مهنه ـ تربت حیدریه واقع در استان خراسان رضوی، از ۲۰ خرداد تا ۲۲ خرداد، از ساعت ۷ الی ۱۸ به دلیل عملیات بارگذاری پل کالشور در حدفاصل کیلومتر ۴۰ ، کل محور مسدود و تردد به‌صورت دوطرفه از مسیر تربت حیدریه _ مهنه _ گناباد، انجام می‌شود.

محور ایلام ـ صالح آباد، واقع در استان ایلام‌، در مورخ چهارشنبه ۲۱ خرداد، از ساعت ۱۳ الی ۱۶، به‌ دلیل اجرای عملیات انفجار و تخلیه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۲ ، کل محور مسدود و جاده قدیم ایلام – صالح آباد به عنوان مسیر جایگزین معرفی می گردد.

محور خرم آباد ـ بیرانشهر، واقع در استان لرستان، از تاریخ یکشنبه ۱۸ خرداد لغایت دوشنبه ۱۹ خرداد ‌از ساعت ۱۱ الی ۱۴ ‌به‌دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری در حدفاصل کیلومتر ۲۸ تا ۱۵۰/۲۸ کل محور مسدود و محور خرم آباد – بروجرد - بیرانشهر به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

آزادراه قزوین ـ رشت و بالعکس، مقطع واقع در استان قزوین، از مورخ ۲۹ اردیبهشت لغایت ۲۷ تیر، از ساعت ۸ الی ۱۸ به دلیل عملیات رفع نواقص ابنیه فنی و انجام لکه گیری در حدفاصل کیلومتر ۱۶ الی ۴۱ لاین شمالی و جنوبی قطعه ۴ الف، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

* ممنوعیت تردد به ‌تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت ، معرفی می‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

آزادراه قزوین ـ رشت و بالعکس، مقطع واقع در استان قزوین، از مورخ ۲۹ اردیبهشت لغایت ۲۷ تیر، از ساعت ۸ الی ۱۸ ، به دلیل عملیات رفع نواقص ابنیه فنی و انجام لکه گیری در حدفاصل کیلومتر ۱۶ الی ۴۱ لاین شمالی و جنوبی قطعه ۴ الف، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محورهای میانه ـ زنجان و میانه ـ قره چمن، واقع در استان آذربایجان شرقی، تا مورخ ۱۰ تیر ۹۳ به دلیل اجرای عملیات لق‌گیری سنگ‌های سست و تراشه‌های حاشیه مسیر، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور نیک آباد ـ زیار، واقع در استان اصفهان، مورخ ۱ خرداد لغایت ۳۱ خرداد از ساعت ۷ الی ۱۶ ‌به‌دلیل لکه گیری و روکش آسفالت در حدفاصل کیلومتر ۲۳ تا ۳۰ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه ـ داران ـ الیگودرز، واقع در استان اصفهان، مورخ ۲۵ اردیبهشت لغایت ۱۵ آذر، از ساعت ۷ الی ۲۰ ‌به ‌دلیل احداث باند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه کاشان ـ قم، مقطع واقع در استان اصفهان، از ۱۷ اردیبهشت لغایت مورخ ۳۱ تیر، به دلیل عملیات بهسازی در حدفاصل کیلومتر ۶ تا ۲۱ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رزن ـ آوج‌ واقع در استان همدان، تا ۳۱ خرداد از ساعت ۸ الی ۱۸ به دلیل اجرای عملیات شانه‌سازی حدفاصل کیلومتر صفر الی ۲۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود، همچنین تا ۳۱ خرداد از ساعت ۸ الی ۱۸ به دلیل اجرای عملیات لکه گیری حدفاصل کیلومتر ۱۰ الی ۱۲ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.​

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری