کد خبر: 7319

قم خبر گزارش می دهد:

مسئولان استانی اعلام کرده اند پروژه آب رسانی به بخش کهک تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش قم خبر، صدای گریه وفریاد می آید "مامان، بابا، چشمام سوخت، آب قطع شد" سروصدا همه جا را گرفته است کار هرروزشان است اما نمی توانند به نبود آن عادت کنند.عرق شرم مرد خانه بر روی پیشانی سیاه نه اما آفتاب سوخته نشسته بود نمی دانست چه باید بکند خانه ومحله پدری را رها کند وآواره شود تا دربودن این گوهرکم یاب دیگر شرمنده زن وبچه اش نباشد یانه...
سیر از گرسنه خبر ندارد، سواره از پیاده، این ضرب المثل حالا مثل بی آبی و مشکلات مردم کهک از نبود و قطعی طولانی آب شده است.
 
بیایم یک روز به جای آنان زندگی کنیم ،صبح زود زمانی که همه ما به خواب ناز رفته ایم آنان درپی ذخیره آن طلای سفیدهستند می خواهند آواره شوند وخانه وکاشانه خود را رها کنند.چندین ساعت کم نیست، دوری تو سخت است تونیز خود را درمیان انسان ها مایه زندگی وحیات معرفی کرده ای پس چرا این بار برای اهالی کهک مایه حیات که نه مایه عذاب شده ای؟!
 
کهک یک شهر توریستی که شامل کمبود و قطعی چند ساعته آب می باشد. البته مشکل کمبود آب در بخش کهک در سال های گذشته یکی از مشکلات اصلی مردم این منطقه بوده است که با وجود احداث مسکن مهر و ساکن شدن 500خانوار در این منطقه وموقعیت توریستی بودن کهک و مهاجرت جمعیت شناور در روزهای تعطیل ، مشکل قطعی و کمبود آب را بیشتر کرده است.
 
مردم کهک دیگر از وعده های مسئولان ناامید شده اند، عادت کرده اند که هر روزشان را با استرس از نبودن الفبای زندگی سپری کنند آن ها  این بار به سهراب سپهری قول می دهند که با داشتن آب آن را گل نکنند.
 
درد و دل های اهالی کهک از نبود آب
 
اکرم حسن زاده بااشاره به مشکلات به وجود آمده درنبود آب، اظهارکرد: با وجود این وضعیت بایدخانه ها را فروخت وبه جای دیگری رفت دیگر نمی شود دراین وضعیت زندگی کردواهالی بخش کهک صبرشان لبریزشده است.
 
وی به قطعی طولانی آب که باعث مهاجرت آنان به خانه اقوام درقم شده است، اشاره کردوگفت: به دلیل کمبودآب درخت ها ومنابع طبیعی این منطقه خشک شده اند.
 
علی اصغر رحیمی با اشاره به اینکه کهک قطب گردشگری استان قم معرفی شده است، افزود: نمیدانیم مسئولان چه موقع میخواهند مشکلات بخش کهک که منطقه توریستی استان قم است را برطرف کنند.
 
مشکل کم آبی در کهک حل می شود
 
محمد رضا حاج اسماعیلی رییس شوای اسلامی شهر کهک با اشاره مشکلات کمبود آب، اظهار کرد: در حال حاضر با پیگیری های مستمر برای رفع قطعی آب در کهک، 600 کیلومترمانده تا کار لوله گذاری پروژه آب رسانی به بخش کهک تمام شود.
 
وی از وعده مسولان برای اتمام این طرح خبرداد و گفت: مسئولان استانی اعلام کرده اند پروژه آب رسانی به بخش کهک تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.
 
رییس شورای بخش کهک در ادامه از زحمات مسئولان استانی(لاریجانی و...) تقدیر کرد و گفت: نماینده مردم قم آقای امیرآبادی 2 میلیارد از اعتباری که در بودجه استانی در اختیار نمایندگان استان ها می گذارند را در اختیار پروژه آب رسانی بخش کهک گذاشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری