کد خبر: 7298

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید/

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ پاکبان در مدرسه راهنمایی پسرانه علامه طباطبایی در قم به صدا درآمد.

به گزارش قم خبر، رضا امیدی فر ، یکی از پاکبان های شهر قم امروز مهمان مدرسه راهنمایی پسرانه علامه طباطبایی قم بود .

وی در جمع دانش آموزان این مدرسه از اهمیت مسئله تفکیک گفت و از دانش آموزان خواست که زباله های خشک و تر را بشناسند و در زمینه نظافت شهری، یار پاکبانان باشند.

امیدی فر که با لباس نارنجی اش به مدرسه آمده بود، به دانش آموزان گفت که اهمیت به مسئله نظافت و پاکیزگی شهر، به نفع خود آنها و خانواده هایشان است چرا که شهر تمیز هم مانند یک موجود زنده نفس می کشد و در شهر تمیز ، شهروندان سالم زندگی میکنند.

امیدی فر زنگ اولین روز مدرسه 200 نفری علامه طباطبایی را به صدا در آورد تا توجه به پاکیزگی و نظافت شهر و مدرسه همواره در خاطره دانش آموزان باقی بماند.

*دانش آموزان سفیران پاکیزگی در خانه و مدرسه هستند

رضا بامداد اصل، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند قم نیز در این مراسم حضور داشت، وی دانش آموزان را به اهمیت مسئولیت و فعالیت پاکبانان توجه داد و اظهار کرد: پاکبانان در کار پاکسازی محیط شهری از آلاینده های گوناگون تلاش های بسیاری را انجام می دهند، لذا مردم باید برای این قشر حرمت و ارزش خاصی قائل شوند.

وی با بیان اینکه مشارکت در بحث نظافت محیط شهر باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، افزود: تمام افراد جامعه باید با توجه به ارزش و اهمیت پاکیزگی شهر، پاکبانان را در این زمینه یاری کنند.

"شهر اگر امروز تمیز است و مشکلی در رفت و روب وجود  ندارد، به دلیل زحمات افرادی است که شبانه روز در کوچه پس کوچه های شهر زحمت می کشند"، بامداد اصل با بیان این جملات اضافه کرد: در شهر قم هزار و 500 پاکبان فعالیت می کنند.
سازمان مدیریت پسماند قم، تلاش دارد در سال 93 و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی را همانند سال های گذشته مورد اهتمام قرار دهد و برگزاری مراسم نمادین نواختن زنگ پاکبان به عنوان مدخل این برنامه ها است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند قم عنوان کرد: یکی از مسائل و دغدغه های شهرداری و سازمان مدیریت پسماند بحث تفکیک زباله است و دانش آموزان می توانند به عنوان سفیران پاکیزگی عمل کرده و علاوه بر اهتمام خود به مسئله فرهنگ شهروندی و نظافت شهری، خانواده های خویش را با این موضوعات آشنا کنند.

بامداد اصل از دانش آموزان خواست که زباله های خشک و تر را بشناسند و در تفکیک و جداسازی آنها دقت لازم را به عمل آورند تا از مشکلات زیست محیطی جلوگیری شود و چهره شهر به زیبایی روشن شود.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند قم، اگر سازمان ها و دستگاه های دولتی، تمام بودجه فرهنگی خود را صرف فرهنگسازی در زمینه اهمیت موضوع نظافت شهری برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی کنند، بازخورد آن در سال های آتی قابل مشاهده و اهمیت است.

وی خطاب به دانش آموزان و با اشاره به اینکه بی توجهی به مسئله پاکیزگی شهر زیبنده دانش آموزان قمی نیست، گفت: شایسته نیست که در اثر تولید زباله و بی توجهی یک فرد به این موضوع، قامت فرد دیگری برای جمع آوری زباله خم شود .

بامداد اصل بیان کرد: اگر دانش آموزان به مسئله تفکیک زباله اهتمام داشته باشند، شهر کریمه اهل بیت(ع) در موضوع پاکیزگی پیشتاز خواهد بود .

در پایان مراسم مسابقه ای در زمینه شناخت زباله های خشک و تر و معرفی کود کمپوست بین دانش آموزان برگزار و به برندگان جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری