کد خبر: 7235

مدیریت خوبی در جودو صورت نگرفته و متأسفانه مسئولان ورزش نیز جودو را به حال خود رها کرده و هیچ رسیدگی به آن نمی‌کنند.

به گزارش قم خبر ، محمدرضا رودکی در گفت‌و‌گو با ایسنا، در خصوص علل ناکامی جودوی ایران در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: کسب این نتایج قابل پیش‌بینی بود و به هیچ وجه عجیب و غریب نیست. متأسفانه تک‌ستاره‌های ما نیز نتوانستند در اینچئون نتایج خوبی بگیرند. به نظر من بحث مربیگری در جودو با اشکالات فراوانی روبروست، همچنین مدیریت خوبی در جودو صورت نگرفته و متأسفانه مسئولان ورزش نیز جودو را به حال خود رها کرده و هیچ رسیدگی به آن نمی‌کنند.


ملی‌پوش سابق جودوی ایران افزود: همان‌طور که همه در موفقیت خود را سهیم می‌دانند در ناکامی نیز به غیر از ورزشکار، کادر فنی و مدیران فدراسیون نیز مقصر هستند. وقتی قاسمی‌نژاد پس از باخت و ناکامی در بازی‌های آسیایی از تیم ملی خداحافظی می‌کند یعنی اینکه بار روانی شدیدی روی او بوده و این نشان می‌دهد کادر فنی نتوانسته به خوبی ورزشکاران را از لحاظ روانی مهیای حضور در مسابقات کند.

وی در خصوص عملکرد کادر فنی نیز اظهار کرد: من نکته مثبتی در کادر فنی تیم ملی ندیده‌ام حتی در کوچ نیز بسیار ضعیف عمل کردند و شاهد بودیم که جودوکاران تیم ملی در روی تاتامی هیچ عملکرد مثبتی انجام نمی‌دادند و در مسابقات جدی خود نتیجه را واگذار کردند که این نشان می‌دهد کار مثبتی از سوی کادر فنی انجام نشده است.

رودکی در خصوص این که رئیس فدراسیون می‌گوید آماده‌سازی خوبی برای تیم ملی جودو برای حضور در بازی‌های آسیایی انجام شده بود به ایسنا گفت: من در جریان آماده‌سازی تیم ملی نیستم اما اگر در تورنمنت‌های مختلف خارج از کشور هم حضور می‌یافتند باید نتایج بهتری می‌گرفتند. کسب این نتایج به هیچ‌وجه قابل رضایت نیست. اینکه هنوز پس از سه سال از حضور رئیس‌ فدراسیون جدید نتوانستیم ترکیب کاملی به بازی‌های آسیایی بفرستیم یک نقص بزرگ برای جودوی ایران است. این نفرات نیز از سال‌های گذشته در تیم ملی حضور داشتند یعنی هیچ چهره جدیدی وارد تیم ملی نشده و هیچ پشتوانه‌سازی صورت نگرفته است که مجموع این عوامل نشان می‌دهد که مدیریت خوبی در جودو صورت نگرفته است.

دارنده مدال نقره و برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ در خصوص راهکارهای خود برای برون‌رفت جودوی ایران از وضعیت کنونی اظهار کرد: در بحث استعدادیابی و پشتوانه‌سازی برای تیم ملی و همچنین دانش مربیان باید اقدامات بسیار بهتری صورت گیرد. متأسفانه مسئولی نیست که جودویی را که قول دو، سه مدال پیش از بازی‌های آسیایی را می‌دهد بازخواست کند. وقتی جمالی ۲۵ روز پیش از مسابقات به یکباره وارد اردوی تیم ملی می‌شود مشخص است که نمی‌تواند نتیجه خوبی بگیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری