کد خبر: 71

با حضور امیر پوردستان

شبیه‌ساز بالگرد شینوک و شبیه ساز موشک تاو با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش رونمایی شدند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری رزمایش بیت‌المقدس ۲۶ که در منطقه عمومی اصفهان برگزار شد، با حضور در مرکز آموزش شهید وطن‌پور هوانیروز اصفهان از ۴ دستاورد نظامی رونمایی کرد.

مرکز آموزش شهید وطن‌پور هوانیروز اصفهان تنها مرکز تربیت خلبان بالگرد و مهندسین و تکنسین‌های تعمیر و نگهداری در خاورمیانه است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ابتدا در این مرکز، «شبیه‌ساز بالگرد چند منظوره شینوک» را افتتاح کرد. شبیه‌ساز بالگرد چندمنظوره شینوک، ۱۰ سال غیرعملیاتی شده بود که با عزم متخصصان هوانیروز این شبیه‌ساز مجدداً راه‌اندازی شد.

هر ساعت آموزش با شبیه‌ساز بالگرد چند منظوره شینوک، صرفه‌جویی ۲۰ میلیون تومانی برای هوانیروز به همراه خواهد داشت.

انجام الزامات پروازی خلبان شینوک، تمرین حالات اضطراری با ریسک کم، انجام ناوبری‌های برد بلند و انجام پرواز در شرایط متفاوت آب و هوایی از ویژگی‌های مهم این شبیه‌ساز است.

امیر پوردستان همچنین از «شبیه‌ساز موشک تاو» رونمایی کرد. این شبیه‌ساز، مهارت خلبان «بالگرد کبرای شلیک‌کننده موشک تاو» را افزایش می‌دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از ۵ بالگرد زمین‌گیرشده طولانی مدت که توسط متخصصان فنی هوایی مرکز آموزش شهید وطن‌پور اصفهان مجدداً عملیاتی شده بود، بازدید کرد.

امیر پوردستان سالن تیراندازی خفیف شهید سلیمانی اصفهان را نیز افتتاح کرد.

در این سالن، خلبانان برای مهارت بیشتر تیراندازی، با اسلحه ژ-۳ کالیبر ۲۲صدم، تیراندازی را تمرین می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری