کد خبر: 705

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مردم انگشتان خود را به خون خودشان آغشته می کردند و می گفتند ما می خواهیم انتخابات را با خون خودمان تثبیت کنیم.

به گزارش قم خبر، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در سفر هیئت پارلمانی ایران به کشور سوریه به عنوان نائب رئیس این گروه حضور داشت،


وی طی مصاحبه ای با دانا، در تشریح جزئیات این سفر اظهار داشت: من در این سفر به عنوان همسر و فرزند شهید و نائب رئیس گره پارلمانی دوستی ایران و سوریه شرکت کرده بودم، در این سفر ملاقات‌های بسیار خوبی با بالاترین شخصیت های دینی ، مذهبی، سیاسی ، مصاحبه با رسانه های سوریه و دیدار با آقای بشار اسد بعد از پیروزی در انتخابات داشتیم.

* اوضاع سوریه نسبت به قبل بسیار مناسب تر شده است

این نماینده مجلس با اشاره به سفر جدید خود در مقایسه با سفری که حدود دو سال پیش به سوریه داشت اوضاع این کشور را بسیار مناسب عنوان کرد و افزود: در سفر قبلی با آقای لاریجانی عازم سوریه شدیم. در آن سفر وضعیت تاسف باری در سوریه حاکم بود به صورتی که این کشور تقریبا تعطیل بود؛ بر همین اساس وقتی آقای بشار متوجه شدند که من خانواده شهید هستم گفتند شما عمق درد ما را در اینجا می فهمید که ما در چه شرایطی هستیم و از پیروزی چقدر خوشحالیم و خونی که در این راه ریخته شده است به هدر نرفته است.

* مفتی اعظم سوریه رهبری را عامل ثبات در ایران می‌دانست

افتخاری در ادامه با اشاره به ملاقات هایی که هیئت ایرانی با علمای اهل سنت داشت، افزود: ملاقاتی با مفتی اعظم اهل سنت "بدرالدین حسون" داشتیم که خیلی تقدیر و تشکر کردند و مطالب بسار ارزشمندی داشتند و در مورد جایگاه مقام معظم رهبری و هدایت و حمایت ایران در مورد سوریه مطالبی را بیان کرد و گفت با رفتن و آمدن روسای جمهور در ایران چون ولایت همان است هیچ تغییری در ایران صورت نخواهد گرفت چه احمدی نژاد باشد چه روحانی چون در راس همه اینها رهبر قرار دارد به خاطر همین است که در ایران ثبات وجود دارد.

وی گفت: همچنین ملاقاتی با اسقف اعظم مسیحیان داشتیم که ملاقات خوبی بود؛ همه اینها می گفتند که اقدامات تکفیری ها در سوریه باعث شده که بیش از پیش همبستگی و ارتباط برادر گونه میان ادیان توحیدی در سوریه نقش بگیرد و با داشتن درک مشترک نسبت به خیلی از مسائل و اعتقادات ما می توانیم که راه درخشانی نسبت به آینده بپیماییم.

* بالاخره موفق به زیارت قبر حضرت زینب(س) در این سفر شدیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اوضاع سوریه بخصوص اماکن زیارتی را بسیار مناسب تر از پیش توصیف کرد و گفت: در دو سفری که پیشتر به سوریه رفته بودیم نتوانستیم به زیارت حضرت زینب(س) مشرف شویم ولی این بار اوضاع تغییر کرده بود، حدود ۳سال پیش فروردین ماه که برای شرکت در اجلاس زنان به سوریه رفته بودم در زینبیه اینطور امنیت و زندگی به این شکل ساری و جاری نبود ولی در حال حاضر مردم ار اعتماد کافی و کامل نسبت به نظامشان برخوردارند و احساس امنیت کامل می کنند.

افتخاری گفت: نکته جالبت تر این سفر شور و نشاطی بودکه در شب انتخابات و خود انتخابات سوریه وجود داشت؛ به طوری که مردم انگشتان خود را به خون خودشان آغشته می کردند و می گفتند ما می خواهیم انتخابات را با خون خودمان تثبیت کنیم.

وی افزود: در این سفر با بازدیدی که از بیش از ۱۰صندوق اخذ رای داشتیم مشاهده کردیم که شور و نشاط و حضور افراد خیلی خوب بود.

عضو هیئت پارلمانی ایران اتحاد بین ادیان مختلف مذهبی را در سوریه یکی از نقاط قوت و پیروزی مردم دانست و اظهار داشت: نشست های علمای سوریه که دور هم جمع بودند یعنی ازمسیحی و مسلمان گرفته تا فرقه های مختلف مذهبی و در نشستی که از طرف وزارت اوقاف دعوت شده بودند نشان دهنده این است که حضور دشمنان و عملکرد دشمنان باعث شده که یک سوریه یکپارچه و یک دست تشکیل شود و بر دشمن واحد خود به پیروزی برسند.

* کشور های که به آتش افروزی در سوریه دامن می زنند حق دخالت در امور این کشور را ندارند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: در دیداری که با آقای بشار اسد داشتیم پیشنهادی را برای خانواده های ایثار گران و زنان سوریه داشتیم که حق آنها پایمال نشود همچنان که در بیانیه پایانی آمده است کسانی که در بحران سوریه آتش افروزی کرده اند نباید در ساختن و بازسازی سوریه حضور داشته باشند یعنی خط قرمز دولت باید این ها باشد کسانی که نیرو فرستانده اند چه حمایت مالی کرده اند چه کشور های اسلامی و اروپایی نباید اجازه حضور داشته باشند.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری