کد خبر: 700

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا به باراک اوباما درباره روزهای دشوار پیش رو با روس‌ها هشدار داد.

به گزارش قم خبر و به نقل از ایسنا، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا و نامزد احتمالی دموکرات‌ها برای انتخابات رئیس جمهوری ۲۰۱۶ در کتاب جدید خود با عنوان "انتخاب‌های دشوار" تجربیات و خاطرات خود در عرصه سیاسی آمریکا را مطرح کرده و با آغاز رسمی توزیع آن در دهم ژوئن، احتمالا کمپین وی برای ریاست جمهوری رقم می‌خورد.


واشنگتن پست در مقاله‌ای با استناد به سخنان کلینتون در کتابش آورده است: من با اشاره به روس‌ها، در نشست خصوصی‌ام به باراک اوباما (رئیس جمهوری آمریکا) گفتم که تیزبین هستم. در ژوئن سال ۲۰۱۲ اوباما می‌خواست که با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری رویسه دیدار کند و من به رهبر آمریکا گفتم که به سختی چانه بزند چرا که پوتین هیچ هدیه‌ای نخواهد داد.

زمانی که کلینتون در اوایل سال ۲۰۱۳ وزارت خارجه آمریکا را ترک کرد، وی نسبت به یک سری تنش‌های احتمالی در روابط با مسکو هشدار داده بود.

وی می‌نویسد: با این حال همه در کاخ سفید با تحلیل‌های تند من موافق نبودند. طبق گزارش نیویورک تایمز، کلینتون در خاطراتش از پوتین انتقاد کرده و می‌گوید: این رهبر تشنه قدرت، نازک نارنجی و خودکامه است.

پوتین نیز اخیرا کلینتون را زنی ضعیف توصیف کرد که به ندرت در سخنانش مطبوع است.

کلینتون در خاطراتش می‌نویسد: آن مرد سخت انتخاب‌های دشواری ارائه می‌کند و قدرت تصمیم تنها زبانی است که رهبر روسیه می‌فهمد.

فصلی از کتاب کلینتون که درباره روسیه و خاورمیانه است، نشان می‌دهد که چطور سیاست‌های دولت آمریکا به اهدافش نرسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری