کد خبر: 670

فرمانده انتظامی قم خبر داد

فرمانده انتظامی قم گفت: این هفته نیروی انتظامی با همکاری گروه‌های مردم نهاد و ناصحین فاز جدید ارتقا امنیت اجتماعی را در سطح استان قم برگزار می کند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، سردار کاظم مجتبایی در جمع خبرنگاران با اعلام خبر انجام رزمایش طرح ارتقای امنیت اجتماعی اظهار کرد: این هفته نیروی انتظامی با همکاری گروه های مردم نهاد و ناصحین فاز جدید ارتقا امنیت اجتماعی را در سطح استان برگزار می کند.

فرماندهی انتظامی استان قم هدف از این طرح را برخورد با بدپوششی، مزاحمت نوامیس، آلودگی صوتی و بی انضباطی ترافیکی عنوان کرد و افزود: این طرح از این هفته با رویکرد جدید آغاز می شود و از پشتیبانی قاطع برخوردار است.

وی با بیان اینکه طرح امنیت اخلاقی از مطالبات ارزشی و انقلابی مردم قم است و پلیس نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند، تصریح کرد: این طرح را باجدیت و شدت بیشتر در راستای برخورد با موارد مذکور دنبال می کند.

سردار مجتبایی با اشاره به اینکه  ناهنجاری‌های اخلاقی در قم توجیه ندارد و پلیس بدون اغماض با افراد متخلف برخورد می کند، عنوان کرد: اسامی افرادی که براساس این طرح دستگیر می شوند در سامانه طراحی شده و اعلام به خانواده‌ها و سازمان های مربوطه همچنین تجدید نظر در صلاحیت افرادی است که در مشاغل و مناصب آینده آن‌ها اثر گذار است.

فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه حدود 500 نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر و گروه های صالحین پلیس را در این طرح همراهی می کنند، گفت: در طرح ارتقا امنیت اخلاقی میزان و معیار در برخورد با متخلفان بر اساس قانون و ارزش‌های دینی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه کار گروه های امر به معروف و نهای از منکر تذکر لسانی و دستگیری افراد متخلف صرفا توسط پلیس انجام می شود، خاطرنشان کرد: در روزهای آینده توان عملیاتی پلیس در ارتباط با امنیت اخلاقی چند برابر می شود و هزینه بداخلاقی برای مجرمان افزایش می یابد.

سردار مجتبایی با تاکید براینکه تامین امنیت اخلاقی برای پلیس فراتر از وظیفه سازمانی است، اظهار کرد: دستگیری افراد متخلف دارای سابقه که آگاهانه و عامدانه دست به هنجارشکنی و مزاحمت نوامیس می زنند در دستور کار پلیس است از همین افرادی که عامدانه اقدام به هنجارشکنی می کنند به مقامات قضایی سپرده می شوند.

فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه این طرح تا زمانی که نیاز باشد ادامه می یابد، عنوان کرد: هدف نهایی ما در این طرح  جلب رضایتمندی مردم و مسئولان است و این طرح تا رسیدن قم به شرایط مطلوب ادامه دارد تا قم از نظر ایجاد و تحقق امنیت اجتماعی فراگیر الگویی برای سایر استان ها باشد.

وی با اشاره به اینکه این طرح از حمایت کامل مسئولان سیاسی، اطلاعاتی و دادستان و دستگاه قضا برخوردار است، افزود: برای تحقق این طرح نیروی انتظامی و گروه های امر به معروف و نهی از منکر و دستگاه قضایی همکاری دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری