کد خبر: 668

نوری‌زاد صحبت‌های سردار جعفری را تحریف کرده، امیر ارجمند هم آنرا تحلیل می‌کند؛

چرا بخش قبلی سخنان سردار جعفری حذف شده است؟ مشخص است که نوری زاد با حذف بخش پیشین سخنان و آوردن این بخش، می‌خواسته القا کند که سپاه در انتخابات دخالت می‌کند. در حالی که اصل سخن در بخش آغازین است که به عمد حذف شده. کاری که تخصص این کارگردان است.

گروه سیاسی - ویدیویی از سخنان سردار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه راجع به انتخابات ۸۸ بر روی اینترنت منتشر شده و مورد استقبال و تحلیل رسانه‌های خارج کشور قرار گرفته است. محمد نوری‌زاد که پروژه‌های ناموفق کارگردانی‌اش کم نیستند، این بار با برش سخنان فرمانده سپاه، ویدئویی منتشر کرده تا مقدمات حملات چند روزه‌ی سایت‌های غربی به این نهاد انقلابی را فراهم کرده باشد.

پشت پرده‌ی تخریب این روزهای سپاه پاسداران چیست؟

به گزارش قم خبر و به نقل از بولتن نیوز، در ویدئوی جدید نوری‌زاد، بخش‌هایی از سخنان سردار جعفری بریده شده و سپس به هم چسبانده شده تا نتیجه‌ی دلخواه رسانه‌های غربی حاصل شود، یعنی: "دخالت سپاه در انتخابات ۸۸". به طور مثال، محمد نوری‌زاد با حذف آشکار بخشی از سخنان سردار جعفری آورده است: «این [؟] می‌توانست انتخابات را دو مرحله‌ای کند و در دور دوم هم معلوم نیست که نتیجه به چه شکلی شود.»

"این" یعنی چه؟ چرا بخش قبلی سخنان سردار جعفری حذف شده است؟ مشخص است که نوری زاد با حذف بخش پیشین سخنان و آوردن این بخش، می‌خواسته القا کند که سپاه در انتخابات دخالت می‌کند. در حالی که اصل سخن در بخش آغازین است که به عمد حذف شده. کاری که تخصص این کارگردان است.

آنچه مسلم است، این ویدئوی ساخته شده توسط محمد نوری‌زاد، سوژه‌ی جدیدی برای رسانه‌های فارسی زبان دولت‌های امریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه خواهد بود تا چندروزی را مشغول باشند و علیه ملت ایران و سپاه جنجال آفرینی کنند. جنجال هایی که هیچ گاه تمامی نخواهند داشت. یادمان نمی‌رود همین چند روز پیش بود که تاج‌زاده از در دیگری وارد شده بود و با آدرس‌های غلط، سپاه را غرق در اشرافیت معرفی کرده بود. در حالی که همگان می‌دانند اشرافیت در زمان چه افرادی و با همراهی چه کسانی وارد کشور شد.

پشت پرده‌ی تخریب این روزهای سپاه پاسداران چیست؟

جالب اینجاست که اردشیر امیر ارجمند، مشاور میرحسین موسوی در گفت‌وگو با بخش خبر تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی سعی به تحلیل این فیلم ساختگی زده و درباره‌ی اینکه حرف‌های این فرمانده سپاه ادعاهای گذشته‌ی نیروهای جنبش سبز را تایید می‌کند گفته:

بدون حرف‌های ایشان هم تقلب در انتخابات ثابت شده است. این حرف‌ها نشان می‌دهد چه کسی فتنه‌گر است. یعنی الان آقای خامنه‌ای و افراد ارشد حکومت با شنیدن این صحبت‌ها باید به مردم پاسخ دهند که فتنه چیست؟ و فتنه‌گر چه کسانی بوده اند؟

مشاور میرحسین موسوی در پاسخ به این سوال که سپاه نقش بسیار پررنگی در به روی کار آمدن احمدی نژاد داشته ولی در چهار سال بعد، این نهاد مسوولیت اقدامات او را به این صراحت به عهده نمی‌گیرد گفت: مساله این است که در جمهوری اسلامی با توجه به شیوه‌ی حکومتی که در حال حاضر با آن کشور اداره می‌شود، افراد اختیارات نامحدود دارند بدون آن که مسوولیتی داشته باشند. یک شبح یا هیولایی به نام نظام درست شده است که معلوم نیست پشت آن کیست.

از سوی دیگر می‌بینیم که سایت کلمه وابسته به فتنه‌ی سبز، مقاله‌ای تحت عنوان "سخنان سرلشکر جعفری، اعتراف به کودتا" به قلم مرتضی کاظمیان منتشر کرده و در بخش‌هایی از آن آورده است: «فیلم کوتاه سخنرانی مهم سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، سند مهمی است دال بر آن چیزی که سبزها در پنج سال گذشته «کودتای انتخاباتی» توصیف‌اش کرده‌اند ... فرمانده کل سپاه بدون هرگونه تعارف، از نقش نهادهای نظامی ـ امنیتی همسو با کانون مرکزی قدرت، پرده‌برداری دوباره می‌کند.»

باید گفت همه‌ی این‌ها نشان‌دهنده‌ی این است که سپاه پاسداران به خوبی رسالت انقلابی خود را ایفا می‌کند که اینگونه مورد هجمه‌ی ضدانقلاب قرار گرفته است. به راستی اگر امروز سپاه پاسداران به قول معروف قافبه را لو داده بود و فتنه‌گران در کشور جولان می‌دادند، این همه مورد حمله قرار می‌گرفت؟

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری