کد خبر: 658

سرکنسول ایران در حیدرآباد در نشستی با تجار هندی گفت: اگر آمریکا نتوانسته با ایران هیچ کاری کند، برای چه هندی‌ها باید از آمریکا بترسند؛ از آمریکا نترسید و با ایران مبادلات تجاری را آغاز کنید.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد از تجار هندی درخواست کرد تا از مجازات‌های آمریکا نترسند و با ایران مبادلات تجاری را آغاز کنند.


نوریان که در نشست اتاق بازرگانی و صنعت ماداراس (چنای) صحبت می‌کرد به تردید تجار هندی برای انجام تجارت با ایران بیشتر به علت ترس از مواجه شدن با مجازات‌های آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش بیزینس لاین، وی با اشاره به اینکه هند یک اقتصاد بزرگ با سرزمینی با وسعت ۲ برابر ایران و جمعیتی ۱۵ برابر این کشور است، اضافه کرد: اگر آمریکا نتوانسته با ایران هیچ کاری کند، برای چه هندی‌ها باید از آمریکا بترسند.

نوریان با ناعادلانه خواندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، شرکت‌های هندی را ترغیب کرد تا از فرصت‌های تجاری در ایران بهره ببرند.

همچنین وی تاکید کرد که ایران راه دستیابی به بازار بزرگ افغانستان و کشورهای مشترک ‌المنافع را داراست.

در ابتدای این نشست، تی شیوارامان رئیس اتاق بازرگانی و صنعت ضمن خوشامدگویی به نوریان گفت: فرصت‌های بسیاری برای همکاری اقتصادی با ایران وجود دارد و خاطر نشان کرد که اینکه شما به ما نفت بفروشید و ما برای شما مقداری برنج صادر کنیم مورد نظر نیست.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری