کد خبر: 651

طرحي را براي ضريح حضرت عبدالعظيم حسني(ع) به آستان مقدس ايشان داده ام كه در حال حاضر بروي قلم زني آن كار مي كنم تا پس از آن ساخت ضريح حرم مطهر آغاز شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از پارس، طراحي پنجمين ضريح حرم امام رضا(ع)، آخرين ضريح اباعبدالله الحسين(ع)، نقاشي تابلوهاي «پنجمين روز آفرينش»،«پنجمين روز آفرينش»،«ضامن آهو» و.. بخشي از كارنامه درخشان استاد محمود فرشچيان نقاش و مينياتور كار زبردست ايراني است كه اكنون به دنبال راه اندازي يك دانشكده و بر روي ضريح حضرت عبدالعظيم(ع) و تابلويي نفيس براي آستان مقدس رضوي در حال فعاليت است.


 

ashura


استاد فرشچيان، گفتگويي اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي «پارس» داشته است. وي در اين گفتگو در مورد را ه اندازي دانشكده مورد نظر خود اظهار داشت: از ابتداي انقلاب مكاتبات بسياري انجام دادم كه دانشكده اي با رويكرد توجه به هنرهاي اصيل اسلامي- ايراني و سنتي راه اندازي شود كه به دليل برخي مشكلات موفق نشدم ولي اخيرا موافقت هايي به دست آمده كه اميدوارم با همكاري سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي به زودي آغاز به كار كند.

طراح ضريح اباعبدالله الحسين(ع) در مورد رشته هايي كه در اين دانشكده تدريس خواهد شد گفت: رويكرد كلي ما اين است كه با راه اندازي دانشكده هنرهاي اصيل اسلامي- ايراني و سنتي تقويت شود و در مرحله اول طبق برنامه ريزي هايي كه انجام داديم، رشته هايي مثل نقوش فلزي، فلزكاري، طراحي، طرح فرش، نقاشي به سبك ايراني، كار خود را به ياري خداوند و عنايت امام هشتم(ع) آغاز كنيم.

اين استاد مينياتور و نقاشي در خصوص كار بر روي تابلويي براي موزه آستان مقدس رضوي(ع) به پايگاه خبري تحليلي «پارس» گفت: اين تابلو اختصاص به هدايت و آفرينش بشر دارد در خارج از ايران بر روي آن كار مي كنم. در تابستان سالجاري كه كار آن پايان يافت آن را به ايران مي آوريم.

استاد محمود فرشچيان افزود: البته به دليل اينكه در ايران برنامه ريزي كرده اند و بر اساس توافقات، اول تابلو در كاخ سعد آياد تهران در معرض ديد علاقمندان و عموم مردم قرار مي گيرد.

وي اضافه كرد: در حال حاضر هم يك تابلو با عنوان «معراج» در سعدآباد دارم كه آن هم به آستان مقدس امام رضا(ع) تقديم كرده ام كه به مشهد و موزه آستان مقدس منتقل خواهد شد.
 


طراح پنجمين ضريح حرم امام رضا(ع)، در مورد ادامه كار بر روي ضريح حضرت عبدالعظيم(ع) به پايگاه خبري تحليلي «پارس» گفت: ضريح جديد حضرت عبدالعظيم الحسني(ع) با ابعاد ۳۹۰ سانتي‌متر طول، ۲۹۰ سانتي‌متر عرض و ۲۹۶ سانتي‌متر ارتفاع با اسكلت ورق استيل و روكش چوب ساج در حال ساخت است.

وي افزود: طرحي را براي ضريح حضرت عبدالعظيم حسني(ع) به آستان مقدس ايشان داده ام كه در حال حاضر بروي قلم زني آن كار مي كنم تا پس از آن، ساخت ضريح حرم مطهر ادامه ميابد.

وي اضافه كرد: فعاليت بر روي ضريح ايشان از تابستان سال گذشته شروع شد، طرح اسكلت اوليه در مهرماه رونمايي شد و ساخت آن ادامه دارد.
 


استاد فرشچيان با اشاره به كرامات حضرت عبدالعظيم حسني(ع) گفت: بارها حاجاتي داشتم كه با توسل به اين امامزاده بزرگ و عظيم الشان حاجات خود را دريافت و مشكلات و گره هايي از زندگي ام باز شده و لذا خود را مديون حضرت عبدالعظيم(ع) مي دانم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری