طبق استاندارد ملی آرد، 12 درصد نان سنگک، 15 درصد نان لواش و 18 درصد نان تافتون باید سبوس گیری شود.

به گزارش قم خبر، طبق استاندارد ملی آرد، 12 درصد نان سنگک، 15 درصد نان لواش و 18 درصد نان تافتون باید سبوس گیری شود.که در حال حاضر مرحله اول سبوس گیری از نان سفید در استان قم انجام شده است.
 
گندم، مهم ترین ماده غذایی بشر است که تاکنون نتوانسته اند برای آن جانشینی بیابند، و از حیث پروتئین و سایر مواد کالری زا در ردیف بهترین و سالم ترین مواد غذایی قرار دارد.
 
اهمیت گندم، آن چنان واضح است که آدمی را از پرداختن به آن بی نیاز می سازد. اگر در تواریخ می خوانیم که فلان حاکم و یا فلان حکیم، مردم را به ذخیره گندم برای مبارزه با قحطی ها و خشکسالی ها توصیه می کند و اگر یکی از دلایل نجات حضرت یوسف(ع) از زندان و وزیر شدن او، تدبیر خاصّ وی دربارة ذخیرة گندم بود.
 
گندم در میان تمامی جوامع بشری از قداست خاصّ برخوردار است.
 
امیر مؤمنان(ع) نیز می فرماید: «اَکْرِمُوا الْخُبْزَ فَاِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ اَنْزَلَ لَهُ بَرَکاتِ السَّماءِ وَاَخْرَجَ بَرَکاتِ الْاَرْضِ؛ نان را اکرام کنید. همانا خداوند عزیز و جلیل، برای آن، برکات آسمان را نازل کرد و برکات زمین را خارج نمود»
 
کشور ایران، در گندم از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هست. در تاریخ کهن این سرزمین، وفور و یا کمبود مواد غذایی گندم، نقش تعیین کننده ای در شرایط سیاسی این کشور داشته است. متأسفانه مصرف نان در ایران به دلایلی، فرهنگ مصرف اسلامی و تزاید روحیه مصرف گرایی واسراف و تبذیر، را روز به روز رو به تزاید روی می آورد.
 
شایسته است که مسئولان در سیاست گزاری های خود، کیفیت نان را مد نظر داشته باشند.
 
همچنین لازم است که مسئولان تبلیغات کشور؛ اعم از رادیو و تلویزیون و مطبوعات، مردم را به پرهیز از اسراف و مصرف صحیح نان تشویق کنند؛ اما وظیفه روحانیان و مبلغان، این است که علاوه بر ارشاد مردم درباره اسراف، به نقش و اهمیت این ماده غذایی از دیدگاه اسلام، اشاره کنند و بر سفارش ائمه در این باره تأکید داشته باشند.
 
رسول گرامی اسلام می فرماید:«نان را بزرگ دارید و آن را محترم شمارید که خدای متعال برای آن، برکاتی از آسمان فرو فرستاده و برکات زمین را بیرون آورده است؛ از جمله احترام گزاری به نان، آن است که آن را نبرند و زیر پا نیندازند»
 
فواید نان سبوس دار
 
نان به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی در خانواده‌های ایرانی دارای جایگاه ویژه و خاصی است، متأسفانه در سال‌های اخیر اقبال عموم مردم قم به سمت خرید نان‌هایی با ظاهر سفید رفته است که برخلاف عقیده مردم، این نوع نان دارای درجه کیفی بسیار پایینی از لحاظ ارزش غذایی است.
 
در مقابل، نانوایان هم برای جلب مشتری بیشتر به استفاده از آرد سفید بدون سبوس روی آورده‌اند که در حال حاضر شاهد هستیم حتی نان‌های سنتی ما مانند سنگگ با آرد سفید تهیه و عرضه می‌شود.
 
اما این رفتن نان های سفید از سر سفره های روزانه ما نیاز به فرهنگ سازی برای مصرف نان سبوس دار یا به قول خودمان نان تیره دارد.
 
که به گفته پزشکان استفاده از آرد سبوس دار در پخت نان ارزش غذایی آن را بسیار افزایش می‌دهد و می‌تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها نیز جلوگیری کند.
 
نان‌های سبوس دار دارای ارزش غذایی بیشتری نسبت به نان‌های سفید‌تر بوده که در اینجا منظور از ارزش غذایی افزایش ویتامین‌های گروه ب و مواد معدنی است.
 
سبوس نان مانع جذب سریع قند و چربی به خون می‌شود،باعث کنترل قند خون شده و برای افراد مبتلا به دیابت مفید است،. مصرف نان سبوس دار 30 تا 40 درصد خطر ابتلا به بیماری قلبی -عروقی و گوارشی را کاهش می‌دهد و فواید دیگری که در یکی دو گزارش نمی گنجد.
 
نان مصرفی مردم قم سبوس دار می شود
 
مسئولان وقتی دیدند با سفید شدن نان از این همه فواید جا مانده اند به فکر چاره افتادند تا براساس قانون 103 استاندارد ملی نان،از نان سفید سبوس گیری شود.
 
که در 14 آذر سال گذشته در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان قم بر لزوم فرهنگ سازی مردم برای استفاده از نان‌های سبوس دار تأکید شد. و تیتر همه خبرگزاری ها و سایت های قمی این شد " نان مصرفی مردم قم سبوس دار می شود"
 
در آن جلسه هر یک از مسئولان مربوطه به فواید نان سبوس دار اشاره کردند"تاثیر در خلق و خوی افراد جامعه، کاهش عصبانیت و پرخاشگری ، کاهش التهابات مفاصل، کاهش ابتلا به سرطان بویژه سرطان معده و دستگاه گوارش، کاهش چاقی و...
 
اما بعد از گذشت چند ماه از این وعده وعیدها، و با عدم تغییردر تولید نان سفید به نان سبوس دار جویای این موضوع از فرهاد زارعی، مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی دولتی استان قم شدیم.
 
 15 درصد نان قم سبوس گیری شد
 
وی بابیان اینکه مرحله اول سبوس گیری از نان سفید در استان قم انجام شده است، اظهارکرد: در حال حاضر15 درصد از نان قم سبوس گیری می شود که گذشته20 درصد از نان قم سبوس گیری می شده است.
 
فرهاد زارعی بااشاره به استاندارد ملی سبوس گیری نان در ایران، افزود: طبق استاندارد ملی آرد، باید 12 درصد نان سنگک، 15 درصد نان لواش و 18 درصد نان تافتون سبوس گیری شود که در حال حاضر وضعیت نان قم خوب است.
 
مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی دولتی استان قم با بیان اینکه حمایت از کارخانه های آرد استان قم  در الویت کار اداره غله است، تصریح کرد: به دلیل اینکه در استان قم آرد تمام نان ها از یک کارخانه توزیع می شود با این تعداد کارخانه در استان قم نمی توان آرد مخصوص هر نانی را برای خودش تولید کرد.
 
همه از فواید نان سبوس دار گفتند و ما هم خوب می دانیم که نان سبوس دار چه فوایدی دارد اما در اینجا عمل کردن  مسئولان به وعده هایشان و استقبال از این نان مهم است و این را یادمان نرود که از روی ظاهر (نان تیره) قضاوت نکنیم.
 
انتهای پیام/

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری