کد خبر: 642

در راستای رایزنی‌های سیاسی دوجانبه بین هیأت ایرانی و برخی هیأت‌های ۱+۵ قرار است ۱۹ و ۲۰ خرداد گفت‌وگوهای دوجانبه با هیأت آمریکابی در ژنو و و ۲۱ و ۲۲ خرداد، با هیأت روسی در رم برگزار شود.

به گزارش قم خبر، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس از رایزنی‌های دوجانبه هیأت ایرانی با برخی از هیأت‌های ۱+۵ در سطح معاونان ظرف این هفته و تا قبل از برگزاری پنجمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در شهر وین خبر داد و گفت: ظرف این هفته و تا قبل از شروع دور بعدی مذاکرات ایران با گروه ١+٥ که قرار است از ۲۶ تا ۳۰ خرداد ماه در وین برگزار شود، گفت‌وگوهای دوجانبه بین هیات ایرانی و برخی کشورهای ١+٥ در سطح معاونین صورت خواهد گرفت.


وی یادآور شد که زمان و مکان این گفت‌وگوها در دست تنظیم است و به زودی اعلام خواهد شد.

یک منبع مطلع در این باره به فارس خبر داد که به منظور رایزنی‌های سیاسی تا قبل از شروع دور بعدی مذاکرات با کشورهای گروه ۱+۵ که قرار است در تاریخ ۲۶ خرداد در وین از سرگرفته شود، گفت‌وگوهای دو جانبه بین هیأت ایرانی و برخی کشورهای گروه ۱+۵ در سطح معاونان وزیر برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش، طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۹ و ۲۰ خرداد گفت‌وگوهای دوجانبه با هیأت آمریکایی در ژنو و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ خرداد، رایزنی‌های دوجانبه با هیأت روسی در رم برگزار می‌شود.

به گفته این منبع مطلع ملاقات با برخی هیأت‌های دیگر نیز در دست تنظیم است.

پنجمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره راه حل جامع هسته‌ای قرار است از ۲۶ تا ۳۰ خرداد ماه در شهر وین برگزار شود.

مذاکرات کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ ظرف روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه در حاشیه نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در شهر وین و به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و استفان کلمنت دستیار ارشد کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار و قرار شد نتایج مذاکرات انجام شده به هیأت‌های عالی سیاسی منعکس شود.

ششم خرداد ماه نیز در حاشیه دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در استانبول، یک دور مذاکرات کارشناسی و فنی به ریاست بعیدی‌نژاد و کلمنت برگزار شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری