کد خبر: 6418

استاد و پژوهشگر تخصصی مرکز مهدویت در گفتگو با قم خبر:

استاد و پژوهشگر تخصصی مرکز مهدویت گفت: اگر کسی به بهانه یاد امام زمان (عج) و عشق و علاقه به ایشان به مسجد مقدس جمکران سلام بدهد مشکلی ندارد اما در این باره روایتی نداریم که سلام دادن به این مسجد مستحب است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد شهبازیان در گفت و گو با خبرنگار قم خبر با اشاره به ضرورت سلام دادن به مسجد مقدس جمکران، اظهارکرد: سلام دادن به مسجد مقدس جمکران روایت و اعتباری ندارد اما اگراین سلام دادن بر اساس عشق و ارادت و یاد امام زمان (عج) باشد موردی ندارد.

 
وی بابیان اینکه سلام دادن به مکانی مقدس، برای زمانی است که مرجع و مقبره یا امامزاده ای باشد، افزود: وارد شدن به حرم اهل ابیت(ع) اذن دخول دارد اما مسجد مقدس جمکران فقط یادآور امام زمان (عج) است.
 
استاد و پژوهشگر تخصصی مرکز مهدویت بااشاره به اینکه سلام دادن به مسجد جمکران جز آداب این مسجد نیست، عنوان کرد: به دلیل اینکه حضرت ولی عصر(عج) زنده هستند اگر رو به قبله بایستیم می توانیم عرض ادب کنیم و آن حضرت هم بی شک صدای ما را می شنود.
 
شهبازیان در پایان تاکید کرد: اگر کسی به بهانه یاد امام زمان (عج) و عشق و علاقه به ایشان به مسجد مقدس جمکران سلام بدهد مشکلی ندارد اما در این باره روایتی نداریم که سلام دادن به این مسجد مستحب است.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری