کد خبر: 628

تیم ملی والیبال ایران ست نخست دیدار دوم خود برابر برزیل در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی را به سود خود پایان داد.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، تیم‌های ملی والیبال برزیل و ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز شنبه دومین بازی خود را در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی در شهر سائوپائولو برگزار کردند که در پایان ست نخست این بازی تیم کشورمان با حساب ۲۵ بر ۱۸ به برتری دست یافت.


تیم کشورمان در شروع این بازی با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، آرمین تشکری و عبدالرضا علیزاده(لیرو) به میدان رفت که حضور میرزاجانپور در ترکیب اصلی جلب توجه می‌کرد.

بازی را امتیازگیری تیم ایران شروع شد. سعید معروف یک پوئن سرویس هم گرفت تا ایران دو امتیاز پیش بیفتد. برتری ۴ بر ۲ ایران در ابتدای کار نشان از بازی خوب شاگردان کواچ داشت که به خصوص در انتهای زمین توپ‌گیری خوبی داشتند.

برزیلی‌ها که در پست پشت خط خود این بار ویسوتو را از ابتدا در ترکیب داشتند در تلاش بودند تا با کارهای ترکیبی دفاع روی تور تیم ایران را به دردسر بیاندازند. نکته جالب اینکه سرویس‌های متوالی دو تیم و به خصوص برزیل در این لحظات به خارج زمین می‌رفت. تک دفاع معروف از لوکارلی برتری ۸ بر ۵ ایران در استراحت فنی نخست این ست را به دنبال داشت.

تیم ایران برتری دو امتیازی خود را با دفاع خوبی که روی تور داشت تداوم بخشید اما یک دریافت بد روی سرویس لوکارلی باعث شد برزیل به یک امتیازی تیم ایران برسد و دفاعی دیگر از سیدائو در منطقه چهار دو تیم را در عدد ۹ برابر کرد. پس از آن لوکارلی سرویس خراب کرد و تک دفاع تشکری باعث شد ایران بار دیگر یک امتیاز برتری را حفظ کند. دفاع عالی میرزاجانپور روی توپ ویسوتو باعث شد ایران ۱۴ بر ۱۱ پیش بیفتد. تیم کشورمان در وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۳ از میزبان پیش افتاد.

برزیل در ادامه کار فاصله را کاهش داد و به خصوص با سرویس‌های سهمگین بازیکنانش اختلاف با به یک امتیاز رساند. شهرام محمودی با امتیازی که از توپ برگشتی برتری ۱۹ بر ۱۶ ایران را ثبت کرد که در این لحظات رزنده تقاضای تایم اوت کرد.

بازیکنان کشورمان در این لحظات بازی خوب خود را ادامه دادند و این برزیل بود که از لحاظ روانی تحت فشار قرار گرفت. سرویس خوب تشکری و پس از آن دفاع موسوی ایران را ۲۲ بر ۱۷ پیش انداخت تا برزیل بار دیگر تقاضای تایم اوت کند در بازگشت دوباره به میدان ایران یک دفاع و یک امتیاز سرویس گرفت تا به امتیاز ۲۴ برسد. تیم کشورمان این ست را ۲۵ بر ۱۸ به سود خود پایان داد. در اواخر این ست مائوریسیو سیلوا از ناحیه مچ پا به شدت آسیب دید و به بیرون منتقل شد.

اولین امتیاز در ست دوم به ایران رسید. ویسوتو در منطقه دو توپ خود را به خارج از زمین زد. دو تیم در امتیاز دو برابر بودند که یک تغییر سرویس و پس از آن دفاع خوب روی تور ایران را به امتیاز ۴ رساند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری