کد خبر: 6153

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه:

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: سکولاریزم چالشی است که پیش روی حوزه‌های علمیه قرار دارد که دین با توجه به توانمندی‌هایی که دارد می‌تواند در برابر آن بایستد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در گفتگو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه اظهار کرد: حوزه‌های علمیه مرکز آشنایی و تسلط به معارف دینی هستند که توانسته است در این زمینه موفق عمل کند.

 

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه افزود: دین‌شناسی امروز محدود به بخش‌های فقه و اصول نیست و باید حوزه علمیه در بخش‌هایی که نیاز جامعه است به کار و اهتمام بیشتری بپردازد، حوزه علمیه در بحث معارف و حقیقت‌شناسی بی‌نظیر عمل کرده است و از دانشگاه‌ها جلو‌تر است.

 

حاجی صادقی درباره چالش‌های پیش روی حوزه علمیه بیان کرد: سکولاریزم چالشی است که پیش روی حوزه‌های علمیه قرار دارد که دین با توجه به توانمندی‌هایی که دارد می‌تواند در برابر آن بایستد.

 

وی خاطر نشان کرد: موضوعی که حوزه باید به صورت جدی به آن توجه کند مسائل فرهنگی، جنگ نرم و شبهات دینی است که توسط دشمن ایجاد می‌شود و حوزه علمیه باید در برابر آن به خوبی بایستد و پاسخگوی شبهات دینی موجود در جامعه باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری