آیت الله علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم توصیه بر تقویت دانشگا ها و رشته های مهارتی در کشور نمودند.

به گزارش قم خبر، آیت الله علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم توصیه بر تقویت دانشگا ها و رشته های مهارتی در کشور نمودند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تقلید ضمن تشکر از ارائه گزارش فعالیت های مسئولین دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم با بیان لزوم تقویت بخش مهارت در کشور اظهار کرد: مسئولین مربوط باید تلاش بیشتری در تقویت و گسترش دوره های مهارتی داشته باشند و همیشه این توصیه را بیان داشته ام و دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند اثرات اجتماعی فراوانی را به همراه داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان با توجه به لزوم توجه به برخورد انسان با جامعه بیان کرد: تعامل و برخورد انسان ها با جامعه می تواند در راه احسن باشد و دشمنان در جامعه مدام به القاء تفکرات غلط خود مشغول اند و سعی در ایجاد وحشت از پیاده سازی احکام الهی همچون عدم اختلاط دختر و پسر دارند.

ویافزود: اگر امروز شاهد وجود افراد ذی خاصیتی مثل شما در جامعه هستیم همه از برکت تربیت پدر و مادرانی است که تحت تاثیر غربی ها قرار نگرفته اند و اگر هر کس در جامعه بر سرجای خودش قرار بگیرد مشکل کار و اشتغال جامعه هم حل می شود.

ایت الله علوی گرگانی با اشاره به لزوم سازنده بودن نظام دانشگاهی و اجتماعی کشور تصریح کرد: رسول خدا (ص) فرمود:کارهاي داخل منزل را حضرت فاطمه (ع)و کارهاي بيرون منزل را حضرت علي (ع) انجام دهد و این توصیه برای همگان است.

وی عنوان کرد:  حضرت امام خمینی(ره) فرمودند نگویید نمی توانیم، ما می توانیم و توانستن نیازمند همت است که راهکارهایی ارائه دهیم تا جامعه را به سمت صلاح و رشد برود.

آیت الله علوی گرگانی در پایان در توصیه ای به مسئولین کشور اظهار کرد: کاربردی کردن علوم کار بسیار خوب و پسندیده ای است و مسئولین باید تلاش کنند که این نوع داشگاه ها را تقویت کنند و به سمت رشد و تعالی انسانی حرکت کنند.

همچنین در ابتدای این دیدار امیر حمزه مهرابی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم ضمن عرض تبریک فرارسیدن دهه کرامت و تشکر از مرجعیت معظم در پذیرفتن فرزندانشان در عرصه آموزشی و دانشگاهی کشور بیان کرد: تجربه گذشته ما نشان می دهد که پیاده سازی روش غرب در مدل آموزشی دانشگاه های کشور موفق نبوده است و حاصل آن سرازیر نمودن تعداد کثیری از جوانان این کشور با مدرک دانشگاهی و بدون مهارت کافی به جامعه است.

ایشان اظهار کرد: غرب به طور مدام در حال تشویق ما برای ادامه این مسیر می باشد که ما دانشجویانی تربیت کنیم که توانمندی لازم را برای رفع مشکلات جامعه نداشته باشد که به همین خاطر با تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تلاش شد تا نظام مهارت محوری در اولویت قرار گیرد.

امیر حمزه مهرابی با اشاره به لزوم پیاده سازی نظام مهارت و فناوری تصریح کرد: ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی به سمت برگزاری دوره های مهارتی  رفته ایم که لازم است عرض کنم که از حدود 75 هزار دانشجوی مشغول به تحصیل در قم جمعیت 11 هزار نفری این دانشجویان در مراکز علمی کاربردی استان قم مشغول به تحصیل هستند که این دانشجویان کاملا بومی بوده و بر اساس نیازهای استان مشغول به تحصیل می باشند.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی هزینه ای برای دولت نداشته و رشته هایی که نیاز جامعه است را در استان توسعه می دهد که بنده بارها به مسئولین استان نیز عرض نموده ام که هرچه قدر دانشگاه های علمی کاربردی را بیشتر توسعه دهیم،  مشکلات استان کمتر می شود و زمینه اشتغال جوانان بیشتر فراهم می گردد.

مهرابی گفت: در طول سه سال حضور بنده در این دانشگاه شاهد رشد فرهنگی بسیار خوبی در مراکز علمی کاربردی بوده ایم و به طور مثال در فعالیت های قرآنی و فرهنگی از جایگاه 29 کشور به رتبه نخست دست یافته ایم که اینها همه از برکات پیروی از توصیه مراجع معظم تقلید می باشد.


انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری