کد خبر: 598

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره( گفت: اگر امام (ره) در بیان جمله آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند واهمه ای نداشت به پشتوانه خدا بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار قم خبر پیرامون ویژگی های فردی و رفتاری امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام (ره) توکل، ایمان و اعتقادش به خدا بود.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره( به جمله ای از امام راحل اشاره کرد و افزود: اگر امام (ره) در بیان جمله آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند واهمه ای نداشت به پشتوانه خدا بود.

وی با با تاکید به مرم داری امام راحل بیان کرد: اعتماد به خدا ایشان را از مردم جدا نکرد و امام حقیقتا به وفاداری ملت و نجابت ملت ایمان داشت، لذا مردمی زندگی کرد. دین و دنیای مردم دغدغه حضرت امام بود که ایشان می فرمود مردم ولی نعمتان ما هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی با اشاره به شجاعت امام تصریح کرد: شجاعت امام باعث شد جز در برابر خدا بندگی نمی کرد، لذا خواستار حاکمیت شریعت اسلامی بودو امام برای اسلام قلبش می تپید.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره( در خصوص ویژگی های معنوی آیت الله خمینی (ره) عنوان کرد: آن بزرگوار، قوّت ایمان را با عمل صالح، اراده‏ ى پولادین را با همت بلند، شجاعت اخلاقى را با حزم و حکمت،  صراحت لهجه و بیان را با صدق و متانت، صفاى معنوى و روحانى را با هوشمندى و کیاست، تقوا و ورع را با سرعت و قاطعیت، ابهت و صلابت رهبرى را با رقت و عطوفت و خلاصه بسى خصال نفیس و کمیاب را که مجموعه‏ ى آن در قرنها و قرنها بندرت ممکن است در انسان بزرگى جمع شود، همه و همه را با هم داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: او، رهبر و پدر و معلم و مراد و محبوب ملت ایران و امید روشن همه ‏ى مستضعفان جهان و بخصوص مسلمانان بود. او، عبد صالح و بنده‏ى خاضع خدا و نیایشگر گریان نیمه ‏شبها و روح بزرگ زمان ما بود. او، الگوى کامل یک مسلمان و نمونه ‏ى بارز یک رهبر اسلامى بود. او، به اسلام عزت بخشید و پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری