کد خبر: 592

قائم مقام ستاد احیای نیمه شعبان:

قائم مقام ستاد احیای نیمه شعبان گفت: برنامه احیای شب نیمه شعبان به صورت همزمان در سراسر کشور از جمله مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، حجت الاسلام محمد سلیمی که پیش از خطبه های نماز جمعه قم در حرم حضرت معصومه (س) سخن می‌گفت، با تسلیت ایام 14 و 15 خرداد اظهار کرد: امیدوارم  بتوانیم به نحو درست از شهدای 15 خرداد و شخصیت بی نظیر امام راحل الگو گیری کنیم.

حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه احیای شب نیمه شعبان در روایات بسیار زیادی مورد تاکید قرار گرفته است عنوان کرد: امسال این شب مصادف با شب جمعه است که امتیاز آن را دو چندان می کند.

وی به فضیلت های این شب اشاره کرد و افزود: از امام صادق(ع) نقل شده که بعد از شب قدر ، شب نیمه شعبان پر فضیلت ترین شب های عالم است ، زیرا خداوند در این شب خداوند گناهان بندگان خود را می بخشد .

قائم مقام ستاد احیای نیمه شعبان گفت: روایات بسیار زیادی برای فضیلت بسیار زیاد این شب نقل شده از جمله اینکه جبرئیل در خواب به پیامبر فرمود شب نیمه شعبان دارای درجات بسیار زیادی است و در آنجا باب رضوان و باب توبه باز می شود و پیامبر گرامی اسلام(ص) این موضوعات را مشاهده کردند و در آنجا عنوان کردند که در این شب خداوند بدون حد و حصر گناهان را می بخشد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هرچه قرار است تا سال آینده برای انسان رقم بخورد در شب مورد بررسی قرار می گیرد خاطر نشان کرد: جبرئیل به پیامبر(ص) گفت به پیروانت بگو این شب را گرامی بدارند و به فضیلت های این شب توجه کنند.

حجت الاسلام سلیمی تصریح کرد: جمعی از طلاب و علاقه مندان به امام زمان (عج) تصمیم گرفته اند که این سنت حسنه را احیا کنند، این موضوع 11 سال است که این احیا در حال پیگیری است و در این زمینه مراجع تقلید و مقام معظم رهبری از این موضوع حمایت های خاصی را داشته اند.

وی به همکاری های انجام شده با اوقاف کل کشور اشاره کرد و افزود: در سطح کشور در بیش از 300 امامزاده مراسم احیا برگزار شد و بر همین اساس باید توجه بسیار زیادی به این موضوع داشته باشیم .

قائم مقام ستاد احیای نیمه شعبان گفت: طلاب خارجی جامعه المصطفی نیز در این مراسم شرکت می کنند و امیدواریم که بتوانیم در کشورهای دیگه ازجمله عراق و عربستان نیز این شب را برگزار کنیم.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: باید در این زمینه فرهنگ سازی لازم انجام شود زیرا این موضوع می تواند با یک فرهنگ سازی درست در تمامی کشور ترویج شود.

وی خاطر نشان کرد: ساعت 23 و 30 دقیقه این مراسم از مسجد امام حسن عسگری(ع) با دعای کمیل آغاز می شود و در این برنامه آیت الله ممدوحی سخنرانی می کند و نماز جماعت صبح به امامت آیت الله فاضل لنکرانی برگزار می شود.

قائم مقام ستاد احیای نیمه شعبان  با اشاره به اینکه اتوبوس رانی به صورت رایگان به مردم ارائه خدمت می کند، گفت: برنامه های بسیار زیاد فرهنگی در حاشیه این برنامه ها برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری