کد خبر: 590

آیت‌الله حسینی بوشهری:

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: برخی از آروزهای جوانان در شرایط فعلی بیشتر جنبه توهم دارد و نمی تواند مسیر درست را برای انسان ترسیم کند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم،  آیت‌الله حسینی بوشهری دقایقی پیش در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حرم مطهر حضرت معصومه (س)  برگزار شد، با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام مردم را دعوت به احیای مکارم اخلاقی در جامعه کرده اند، اظهار کرد: امام صادق (ع) به این موضوع اشاره کرده اند که برپایی تقوا و احیای مکارم اخلاقی در جامعه سبب تقرب انسان می شود و انسان به آن هیچ نیازی ندارد.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور افزود: در هفته های گذشته این موضوع را مطرح کردیم که چه چیز سبب عبور انسان از خطوط قرمز می شود و به جهل و تقلید های کورکورانه و برداشت های نادرست از دین اشاره کردیم.

وی با اشاره به اینکه آروزهای طولانی در زندگی سبب خارج شدن  انسان از چهارچوب های اصلی دین می شود تصریح کرد: مادری که در آروزی داشتن فرزند صالح است با آروزی این بار سنگین را تحمل می‌کند و این موضوع در باره افراد مختلف متفاوت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری به تبدیل شدن آرزو به توهم اشاره کرد و افزود: برخی از آروزهای جوانان در شرایط فعلی بیشتر جنبه توهم دارد و نمی تواند مسیر درست را برای انسان ترسیم کند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه کوچک شمردن گناه سبب عبور افراد از خطوط قرمز می شود، خاطر نشان کرد: مرز گناهان صغیره و کبیره بسیار باریک است و ممکن است انسان در هر لحظه مسیر زندگی اش عوض شود.

وی با اشاره به اینکه در خیابان های کشور حدود الهی رعایت نمی شود تصریح کرد: زمانی که افراد می بینند که فضای جامعه از نظر گناه عادی شده است افراد به سمت گناه می روند.

رئیس حوزه های علمیه کشور گفت: نباید گناه در جامعه اسلامی عادی شود و متولیان فرهنگی در کشور باید امر به معروف را احیا کنند و اجازه ندهند گناه در جامعه کم اهمیت جلوه داده شود.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه بهترین وسیله برای رسیدن به رضایت الهی تقوی است اظهار کرد: جامعه امروز نیاز دارد تا به تقوا بیشتر توجه کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به روز 16 خرداد اشاره کرد و افزود: نخستین حادثه این روز زندانی شدن امام (ره) است و سپس از آنجا تبعید شدند، اما بعد از 14 سال دوباره به کشور بازگشتند، این روز یاد و خاطره مردم برای استقبال از پیکر مطهر امام (ره) را در ذهن ها جاری می سازد.

وی به روز 17 خرداد اشاره کرد و گفت: در این روز نیروهای شاه برای سومین بار به فیضیه حمله می کنند و تعدادی را دستگیر و زخمی می کنند.

رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور به ولادت امام علی‌اکبر(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت علی اکبر(ع) فرزندی برومند برای امام حسین (ع) بود و مرگ را همچون عسل برای خود می داند زیرا به حق بودن خویش اعتقاد دارد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه باید جوانان از حضرت علی اکبر(ع) الگو گیری کنند تصریح کرد: جوانان ما باید همچون دوران دفاع مقدس احساس مسئولیت کنند و در رابطه با دفاع از دین با تمام وجود ایستادگی کنند زیرا آینده کشور به نسل تحصیل کرده و جوان نیازمند است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: 20 خرداد سالروز شهادت آیت الله سعیدی، پدر تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در زندان شاه است و باید شخصیت این شهید در جامعه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: امام راحل در مورد شخصیت ایشان می گوید من علاقه بسیار زیادی به شما دارم و نمی توانم همچون شما ابراز احساس کنم و این نشان دهنده علاقه امام به این شهید عزیز است.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد امام راحل به زنده بودن مکتب و راه امام(ره) در سطح جهان اشاره کردند.

رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور به فشارهای بسیار زیاد بین المللی برای از بین بردن نام امام(ره) اشاره کرد و افزود: تمامی انقلاب ها در تاریخ یا وابسته به غرب بودند یا به شرق، امام(ره) در این میان معادلات را تغییر داد و شعار نه شرغی و نه غربی را سر داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به انتخابات سوریه اشاره کرد و افزود: سه سال قدرت های جهانی با تمام وجود از تروریست ها حمایت کردند و نتوانستند با راه حل نظامی به نتیجه برسند.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 73 درصد در انتخابات سوریه شرکت کرده اند و بیش از 80 درصد به بشار اسد رای داده اند و این نشان دهنده این اسن که ایران حرف مردم سوریه را به درستی درک کرده است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: جبهه استکبار شکست دیگری را در سوریه بدست اورد و اکنون هیچ حرفی برای گفتن ندارند زیرا مردم سوریه سرنوشت خود را به درستی رقم زدند.

ایت الله حسینی بوشهری گفت: همان طور که رهبری اولیت‌های خود را در این سال مشخص کرده‌اند از مسئولان انتظار داریم دغدغه های رهبری را رفع کنند و من تقاضا دارم که دولت از هرگونه حاشیه سازی پرهیز کند و این به نفع انقلاب و مردم است.

رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه حاشیه سازی کشور را از مسائل اصلی دور می کند خاطر نشان کرد: دولت باید مشکلات اقتصادی و تورم را حل کند و در این زمینه از حاشیه سازی پرهیز کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری