کد خبر: 588

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:سادگی زندگی در کنار اقتدار امام راحل سبب شده تا برای جوانانی که ایشان را ندیده اند به عنوان یک اسطوره و فردی اثرگذار از ایشان یاد باشد و برهمین اساس ساده زیستی امام یک الگوی مناسب برای تمامی مسئولان است.

به گزارش قم خبر، محمد علی  پور رحمتی با اشاره به رمز ماندگار امام خمینی(ره) در طول تاریخ، اظهار کرد: امام راحل با آثاری که از خود به جا گذاشتند خود را در قلب تاریخ ماندگار کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به شخصیت امام خمینی(ره) افزود: امام راحل یک اسلام شناس اصل و بزرگ بود که علاوه بر شناخت اسلام به آنچه که باور داشت نیز عمل می کرد.

وی با بیان ویژگی های امام راحل، تصریح کرد: امام خمینی(ره) فردی مبارز، شجاع، دلسوز و حامی محرومان و پا برهنگان زمان خود بود و همیشه هم سطح محرومان زندگی کرد و ذره ای به فکر رفاه دنیایی خود نبود، که این ساده زیستی سبب ماندگاری ایشان شد.

سبک زندگی امام راحل نشان از صفای باطن دارد
علی پور رحمتی با اشاره به سبک زندگی امام خمینی(ره)، عنوان کرد: همه مردم زندگی امام خمینی(ره) و منازل ایشان در خمین، قم و جماران را دیده اند، این منازل همه نشان از سادگی و صفای باطن امام راحل دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، تاکید کرد: سبک ساده زیستی امام راحل که مورد بازدید مردم قرار گرفته است سبب شد تا مردم به رهبری که هم سطح عموم جامعه زندگی کرد، ارادت ویژه ای داشته باشند.

وی با نقش امام خمینی(ره) در عرصه بین المللی، گفت: شخصیت قوی امام خمینی(ره) نه تنها در ایران شخصیت برجسته و اثرگذار است بلکه در تمام دنیا به عنوان یک فرد اثر گذار و انقلابی شاخص شناخته می شود و برای بیشتر انقلاب ها و ملت یک الگوی اصیل است.

جوانان علاقه مند به اندیشه های امام راحل هستند
علی پور رحمتی با اشاره به قیام امام حسین(ره)، اظهار کرد: قیام امام حسین(ره) بعد از 1400 سال به گونه ای در تارک تاریخ می درخشد که با ذره ای یادآوری آن قیام مقدس اشک در چشمان هر مسلمانی می نشیند و این نشان از الهی بودن آن قیام ماندگار دارد، بنابراین رمز ماندگاری انقلاب اسلامی نیز نگاه الهی امام راحل و ادامه دادن راه امام حسین(ع) است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به درخواست خداوند از حضرت ابراهیم(ع) برای دعوت به زیارت کعبه و یکتاپرستی، افزود: وقتی خداوند از از ابراهیم خلیل درخواست کرد مردم را به یکتاپرستی دعوت کند وسیله تلبیغ در سطح جهان هم فراهم کرد، این همان کاری بود که خداوند درباره امام راحل و انقلاب اسلامی نیز انجام داد.

وی با اشاره نگرش جهانی به امام خمینی(ره)، بیان کرد: در تمام کشورهایی که حتی با ما دشمنی هم دارند، نگاه به امام راحل نگاهی است که به قهرمان ها و اسطوره ها دارند، زیرا امام راحل دنیا را تحت تاثیر قرار داد.

علی پور رحمتی با اشاره نگرش نسل جوان به امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: سادگی زندگی در کنار اقتدار امام راحل سبب شده است تا برای جوانانی که ایشان را ندیده اند به عنوان یک اسطوره و فردی اثرگذار از ایشان یاد باشد و جوانان نیز عمقیا به اندیشه های امام علاقمه مند هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری