عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی فرهنگ تاکید براحکام الهی را در نسل جوان انقلابی نهادینه کرد از همین رو بود که انقلاب به نتیجه رسید.

 

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به رمز ماندگاری نهضت امام خمینی (ره) اظهار کرد:  امام خمینی (ره) دارای توکل فوق العاده و خودسازی مثال زدنی بود از همین رو وقتی قیام خود را در سال 42 آغاز کرد احکام الهی را در دستور کار خود قرار دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی فرهنگ تاکید بر احکام الهی را در نسل جوان انقلابی نهادینه کرد از همین رو بود که انقلاب به نتیجه رسید.

وی با اشاره به مجموعه عواملی که سبب پیروزی نهضت امام (ره) شد، تصریح کرد: رهبری‌ مدبرانه امام، اعتماد مردم به ولایت فقیه و اعتقاد به اسلام ناب محمدی سبب شد تا انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) بتواند از تمام تنگناها و بحران‌ها که از سوی جبهه ناحق به روی مردم باز بود، عبور کند.

منصوری آرانی خاطرنشان کرد: احکام الهی و رهبری هوشمندانه، مردمی بودن نهضت و اعتماد به نظام اسلامی سبب شد تا این نهضت در تمام دنیا شگفتی ساز شود و به دنبال آن بسیاری از معادلات جهانی که در دنیای سیاست غیرممکن پنداشته می شد، ممکن شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ادامه رهبری‌های نظام جمهوری اسلامی وقتی سکان نظام بر عهده مقام معظم رهبری قرار گرفت اعتماد به نظام و انطباق با خط امام (ره) عامل استمرار این نهضت شد و این پیشرفت‌ها روز به روز بیشتر می شود.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری