کد خبر: 577

یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بر اساس وزش باد شدید احتمال وقوع گرد وخاک و کاهش دید برای تهران نیز از بعدازظهر و اوایل شب وجود دارد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت هوای تهران اظهار داشت: سرعت وزش باد رباط کریم و پرند در حال حاضر ۱۰ متر بر ثانیه بوده و فیروزکوه رگبار، رعد و برق و وزش باد دارد که سرعت وزش باد در فیروزکوه نیز ۹ متر بر ثانیه است.


وی ادامه داد: سرعت وزش باد در مهرآباد ۹ متر بر ثانیه بوده و برای شمیرانات نیز ۲۲ نات (۱۱متر برثانیه) است.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: اکنون وزش باد تهران ۲۵ نات(۱۴ متر بر ثانیه) است. در واقع وزش باد نسبتاً شدید برای تهران پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه گفت: براساس نقشه‌های پیش‌بینی سازمان هواشناسی در حال حاضر سرعت وزش باد در ساوه ۱۵ متر بر ثانیه شده که این امر باعث کاهش دید و کاسته شدن دید تا ۷ کیلومتر شده است.

وی ادامه داد: ما در قم، استان مرکزی و پرند در حال حاضر به دلیل سرعت وزش باد، گردوخاک داریم که این گردوخاک همان توفان چند روز گذشته نیست. در واقع به دلیل وزش باد نسبتا شدید این اتفاق رخ داده است.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: این‌که این گرد و خاک به سمت تهران بیاید یک احتمال است که به محض کاهش دید در فرودگاه امام خمینی(ره) به ما اطلاع و ما نیز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

نقشینه گفت: سرعت وزش باد در پرند در حال حاضر ۱۳ متر بر ثانیه بوده است و کاهش دید در فرودگاه امام خمینی(ره) در حال حاضر نداریم چرا که در این فرودگاه هنوز سرعت وزش باد به بالای ۱۰ کیلومتر نرسیده است.

وی بیان کرد: ما از قبل پیش‌بینی کرده بودیم که وزش باد شدید خواهیم داشت؛ بر اساس وزش باد شدید احتمال وقوع گردوخاک که موجب کاهش دید در تهران شود از بعدازظهر و اوایل شب وجود دارد همچنین برای استان قم، مرکزی نیز این امر پیش‌بینی می‌شود.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری