کد خبر: 5680

قم خبر گزارش می دهد/

دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی جمعه به پایان رسید که با استقبال خوبی از طرف مردم و مخاطبین مواجه شد.

به گزارش  قم خبر، دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در بوستان گفت و گوی تهران روز جمعه به پایان رسید.

این نمایشگاه دارای پنج بخش رسانه های برخط، بین الملل، نشر دیجیتال، بازی و انیمیشین و آی تی می باشد که در مجموع تعداد غرفه های این نمایشگاه 300 غرفه بود.

 

نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی هم مانند دیگر نمایشگاه ها دارای نکات جالبی  بود که در حاشیه نمایشگاه  وجود داشت  یکی از آن ها طرح بسیار خوبی بود به نام حافظان حجاب که اجرا شد.

 

طرح حافظان حجاب از نمونه طرح هایی است که جامعه کنونی ما با توجه به هجمه هایی که در زمینه حجاب و فرهنگ توسط شبکه های ماهواره ای  و رسانه های بیگانه صورت می گیرد و سبب می شود تا  بنیان های خانواده  سست شود و باورهای دینی جوانان ضربه بخورد نیاز جدی  دارد.

طرح حافظان حجاب توسط 10 خانم مشاور اجرا شد  

این طرح توسط10 خانم مشاور که از مشاوارن دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستند انجام می گیرد که مورد استقبال بازدید کنندگان نمایشگاه  قرار گرفته است.

 

در طرح حافظان حجاب  از 4 کانتر تحت عنوان کافه گفت و گو  استفاده شد که محل آن در نقاط  مختلف نمایشگاه تعبیه شده بود.

در رابطه با این موضوع و اجرای طرح حافظان حجاب با خانم کوشکی که مسئول این طرح و سرپرست اجرایی آن بودند به گفت و گو پرداخته ایم.

 

قم خبر: سرپرست طرح حافظان حجاب گفت: 2000خانم  برای موضوعات مختلف به کافه گفتمان ما مراجعه کرده اند و مشاوران ما آن ها را راهنمایی کرده و سپس هدایایی را تحویل آن ها دادند.

 

سرپرست طرح حافظان حجاب در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به اجرای طرح حافظان حجاب اظهار کرد: طرح حافظان حجاب که در دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی اجرا شد توسط 10 خانم مشاور انجام پذیرفت.

 

سرپرست طرح حافظان حجاب افزود: این طرح در 4 کانتر تحت عنوان کافه گفت و گو در 4 نقطه از  نمایشگاه انجام شد، در این طرح از 10 خانم مشاور که از مشاوران دانشگاه علامه طباطبایی هستند استفاده شد.

 

در زمینه حجاب، بنیان های خانواده و روانشناسی مشاوره دادیم

کوشکی با اشاره به موضوعاتی که مشاوران خانم در این طرح بیان کردند تصریح کرد: موضوعاتی در زمینه خانواده، مشاوره مذهبی، حجاب، طب سنتی، روانشناسی به خانم های بازدید کننده ارئه شد و راهنمایی های لازم درباره موضوعات مطرح شده برای آن ها بیان گردید.

 

وی گفت: پس از صحبت با خانم هایی که مشاوران ما  در زمینه های مختلف آن ها را راهنمایی کرده اند یک سری هدیه به آن ها دادیم که شامل گل، آیینه و شکلات است که ما بیشتر از شاخه گل استفاده کردیم که مورد استقبال مخاطبین واقع شد.

 

سرپرست طرح حافظان حجاب بیان کرد: شیوه کار مشاوران خانم ما به این صورت است که افرادی  که نیاز به مشاوره دارند به کافه گفتمان دعوت شدند و با توجه به نیاز آن ها در زمینه های مختلف به راهنمایی و مشاوره آن ها پرداخته شد.

 2000 خانم در نمایشگاه مورد مشاوره قرار گرفتند

دانشجوی رشته مدیریت با اشاره به این که خانم هایی که  تاکنون در این طرح مورد راهنمایی و مشاوره قرار گرفته اند چه تعدادی بوده اند عنوان کرد: 2000 خانم  برای موضوعات مختلف به کافه گفتمان ما مراجعه کردند و مشاوران ما آن ها را راهنمایی کرده و سپس هدایایی را تحویل آن ها دادند.

 

کوشکی با اشاره به میلاد حضرت معصومه(س)  و روز دختر اظهار کرد: به همین مناسبت ما برنامه هایمان متنوع تر بود  به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) 1000شاخه  گل را به خانم ها و دخترانی که در نمایشگاه حضور داشتند اهدا کردیم و یک سری هدیه هم میان  کودکان 2 تا 8 سال توزیع کردیم.

 

وی با اشاره به واکنش خانم های بدحجابی که در زمینه حجاب مورد مشاوره قرار گرفتند  تصریح کرد: خانم هایی که حجاب مناسبی نداشتند  ما آن ها را به کافه گفتمان دعوت کردیم و مشاوران خانم ما با آن ها در زمینه حجاب صحبت کردند از این طرح استقبال خوبی کردند  و برخورد عالی و مناسبی با مشاوران ما داشتند.

 

سرپرست طرح حافظان حجاب با اشاره به کتاب هایی که برای برای معرفی به بازدید کنندگان نمایشگاه در کافه گفتمان ارائه شد بیان کرد: ما در طرح حافظان حجاب که در نمایشگاه اجرا کردیم 3 عنوان کتاب درباره موضوعات مختلف به مخاطبین معرفی شد  تا از آن استفاده کنند.

 

کوشکی عنوان کرد: کتاب غربت نصرت مراجعه به معرفی امام زمان(عج) می پردازد، کتاب چگونه عاقل تر شویم به سبک زندگی و زندگی متعالی می پردازد و کتاب وقتی همه خوشحالند مخصوص کودکان است و امام زمان(عج) را به کودکان معرفی می کند.

 

وی  خاطر نشان کرد: این طرح خوب فرهنگی با همکاری و تمهیدات امینی دبیر نمایشگاه انجام شد که مورد استقبال بازدید کنندگان و خانم هایی که مشاوران ما به مشاوره وراهنمایی آن ها می پردازند واقع شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری