کد خبر: 5612

رئيس مجلس:

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه دو لایحه حمایت از بخش تولید، گفت: مجلس مطالعه این دو لایحه را آغاز کرده است و دو ماه آینده نیز شاهد تصویب این لوایح در مجلس هستیم.

به گزارش قم خبر، علی لاریجانی عصر امروز در مراسم کلنگ زنی منطقه نمونه گردشگری زیتون با اشاره به افتتاح پروژه های عظیم در قم، اظهار کرد: راه اندازی این پروژه‌ها به ویژه کارخانه تولید لامپ‌ کم مصرف نشان دهنده توانمندی جوانان کشور است، البته ساخت لامپ های ال.دی.ای نشان دهنده بهره مندی از توانایی های افراد متخصص است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط آب و هوایی قم، افزود: قم با وجود آب و هوای گرم و خشک دارای ظرفیت‌هایی مانند نزدیکی به پایتخت و مرکزیت کشور می تواند ظرفیت خوبی برای پیشرفت باشد.

وی با اشاره به وظیفه مسئولانبرای رفع مشکلات استان، تصریح کرد: برخی از کارخانجات قم با داشتن ظرفیت بالا به صورت نیمه وقت بدر زمینه تولید محصول تلاش می کنند و مهمترین مشکل آنها نیز کمبود سرمایه در چرخه گردش است.

وی با اشاره به تلاش برای آبادانی کشور، بیان کرد: اگر قرار است قم در عرصه آبادانی جهش رشد داشته باشد باید در زمینه صنعت، کشاورزی و گردشگری از ظرفیت های موجود بهره لازم را ببرد.

لاریجانی با تاکید به اهمیت حمایت بانک‌ها از بخش صنعت و تولید، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیئت دولت، توجه و رونق بخش تولید را مورد تاکید زیادی قرار دادند، بنابراین باید بانک‌ها و بخش‌های اجرایی برای حل مشکلات این بخش تلاش کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه دو لایحه حمایتی از بخش تولید که از سوی دولت به مجلس ارائه شده، خاطرنشان کرد:مجلس  مطالعه این دو لایحه را آغاز کرده است و دو ماه آینده نیز شاهد تصویب این لوایح در مجلس هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری