کد خبر: 5611

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: تاکنون که حوزه علمیه قم در جهان اسلام و تشیع مطرح است به دلیل حضور با برکت این بانوی عزیز در شهر قم است.

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به ولادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: زندگی حضرت معصومه(س) یک زندگی همراه با فرار و نشیب و حوادث تکان دهنده بسیار است.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم افزود: این بانوی بزرگوار فرزند امام موسی کاظم(ع) و خواهر امام رضا(ع) است و در شرایطی زندگی کردند که از وجود مقدس پدرشان به دلیل تبعید و زندان محروم بودند و در شرایط سختی به زندگی خود ادامه دادند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: حضرت معصومه(س) در کنار برادر گرامی خود امام رضا(ع) بزرگ شدند و از شواهد و قرائن این گونه بر می آید که حضرت معصومه(س) علاقه خواصی به برادر خودامام رضا(ع) داشتند و هنگامی که جهان اسلام دچار تغییر و تحولات شد و امام رضا(ع) به طوس رفتند حضرت معصومه(س) برای دیدار برادر خود عازم این شهر شدند.

وی عنوان کرد: پس از حرکت حضرت معصومه(س) به سمت طوس در مسیر راه و در شهر ساوه  مورد هجوم دشمنان اسلام قرار گرفتند و شهر قم را انتخاب کردند و وارد قم شدند.

کلباسی تصریح کرد: با وجود این که حضرت معصومه(س) مدت کوتاهی را در قم سپری کردند اما برکت حضورشان  و حرم ایشان سبب شد تا محوری بشود برای بزرگان علم و دانش و تاکنون که حوزه علمیه قم در جهان اسلام و تشیع مطرح است به دلیل حضور با برکت این بانوی عزیز در شهر قم است و ما باید قدردان این نعمت باشیم.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: این که حضرت معصومه(س) راه قم و این شهر را انتخاب می کند نشان می دهد که ایشان از اخبار و علوم اهل بیت(ع) اطلاعات دقیقی داشتند و این نشان دهنده جایگاه رفیعی است که حضرت معصومه(س) در بین اهل بیت(ع) داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری