کد خبر: 5610

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حرم حضرت معصومه(س) پناهگاه امن بشریت است گفت: آن چه سبب شده تا زیارت حرم حضرت معصومه(س) ثواب زیادی داشته باشد به دلیلی مقام معنوی و جایگاه رفیعی است که ایشان دارند.

آیت الله سید محمد غروی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به سال روز تولد حضرت معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) اول ذی العقده به دنیا آمدند و در خانه پدرشان امام موسی کاظم(ع) رشد یافتند هرچند که در سنین نوجوانی امام موسی کاظم(ع) به زندان افتادند و به شهادت رسیدند و حضرت معصومه(س) پس از ایشان زندگی سختی را گذراندند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: پس از شهادت امام موسی کاظم(ع) حضرت معصومه(س) به قصد دیدار برادر خود امام رضا(ع) از مدینه عازم خراسان شدند که کاروان ایشان در حوالی شهر ساوه مورد تعرض دست نشانده های حکومت قرار گرفت و ایشان با بیماری وارد شهر قم شدند و مورد استقبال مردم قم قرار گرفتند و پس از رنج بسیار و بیماری فوت کردند.

آیت الله غروی با قرائت حدیثی از امام جواد(ع) تصریح کرد: امام جواد(ع) می فرماید هرکس حرم عمه من حضرت معصومه(س) را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب می شود، از این جهت است که قبر ایشان همیشه مورد توجه بزرگان و علمای شیعه بوده است و از راه دور و نزدیک به زیارت ایشان می روند و به این  بانوی بزرگوار متوسل می شوند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه حرم حضرت معصومه(س) پناهگاه امن بشریت است بیان کرد: آن چه سبب شده تا زیارت حرم حضرت معصومه(س) ثواب زیادی داشته باشد به دلیلی مقام معنوی و جایگاه رفیعی است که ایشان دارند و این حرم و بارگاه حریم اهل بیت (ع) است.

وی خاطر نشان کرد: انشالله به برکت این که در قم و در جوار قبر مبارک حضرت معصومه(س) هستیم مورد لطف و عنایت این بانوی بزرگوار قرار بگیریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری