عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برای کشور مدیرانی نیاز داریم که حائز این ویژگی ها باشند و خود را برای خدا خالص کنند.

به گزارش قم خبر، الیاس نادران شب گذشته در همایش خبرنگاران فعال جبهه انقلاب اسلامی با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و میلاد حضورت معصومه (س) اظهار کرد: درک درست و اعتقاد اصیل و اساسی که حضرت معصومه (س) نسبت به استفاده از منبع فیض الهی که همان امام معصوم است داشتند سبب شد تا حرم و بارگاه این بانو امروز خانه اهل بیت (ع) و خانه امید ملت ایران و برای کشور منبع فیض و نورباشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدای رسانه سربازان آماده، هوشیار و همیشه بیدار انقلاب اسلامی هستند، افزود: در اتفاقات غزه شاهد بودیم که صهیونیست ها و حامیان آن ها بیشتر از اینکه ماج حملات خود قرار می دادند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل ماندگاری شخصیت شهید رجایی در تاریخ انقلاب اسلامی تصریح کرد: فضائل اخلاقی و اعتقادی این شهید بزرگوار زیاد است اما برخی از شاخص ترین آن ها باید چراغ راه ما باشد.

وی با تاکید براینکه شهید رجایی یک انقلابی اصیل بود و از دسته کسانی نبود که بین راه سوار قطار انقلاب شود عنوان کرد: شهید رجایی پای اعتقاداتش ایستاد و توانست نقش اساسی در پیروزی انقلاب داشته باشد.

نادران با بیان اینکه شهید رجایی علیرغم اینکه در بین گرایش های مختلف فکری و افرادی با انحرافات فکری بود اما خود و اعتقاداتش را دربیان این دسته ها حفظ کرد و از راه اصیل و اصلی منحرف نشد، گفت: پایداری شهید رجایی  براین اعتقادات و انیکه دچار اعوجاجات فکری نشد بسیار حائز اهمیت است چرا که توانست خود را در کوران جریانات اول انقلاب حفظ کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صبر و حلم شهید رجایی در برابر مخالفان، منتقدان مثال زدنی بود خاطرنشان کرد: سعه صدر و حلم وبزرگواری شهید رجایی بسیاری از فتنه ها را در نطفه خفه می کرد.

وی با اشاره به اینکه اخلاص شهید رجایی نیز بسیار خاص و منحصر بود، اظهار کرد: شهید رجایی در هر جایگاهی که قرار می گرفت  تنها رضای خدا را مدنظر داشت و هیچ ملاحظه ای را در نظر نداشت و تنها تکلیف را سرلوحه خود می دانست.

نادران گفت: مرزبندی شهید رجایی با جریانات انحرافی نیز قابل توجه بود. همین مرزبندی سبب شد تا ان ها که دچار انحرافات فکری بودند در برابر ایشان با شکست مواجه شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  ولایتمداری و ولایت پذیری شهید رجایی را نیز از دیگر شاخصه هایی برشمرد که باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: برای کشور مدیرانی نیاز داریم که حائز این ویژگی ها باشند و خود را برای خدا خالص کنند.

وی با اشاره به شعار سال تصریح کرد: فرهنگ و اقتصاد از ضروریات اجتماع است انتظار داریم با عبور از رکود فرصت اشتغال فراهم شود و از عوارض ناشی از بیکاری در امان بمانیم.

نادران خاطرنشان کرد: توجه به مسائل اقتصادی و رونق اقتصادی نباید سبب غفلت مسئولان از حوزه فرهنگ شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری