انتظار داشتیم در وهله اول مردم این منطقه به کار گرفته شوند، اما شاهد حضور نیروهای غیر بومی در این منطقه هستیم و همین امر باعث شده تا میزان بیکاری در چابهار بالا باشد.

به گزارش قم خبر، یعقوب جدگال در گفت‌و‌گو با پورت پرس با ابراز تاسف از محرومیت هایی که در بنادر کشور وجود دارد گفت: بندر بزرگی مانند چابهار که گردش مالی بسیار زیادی دارد، می تواند باعث رونق و توسعه باشد، اما با کمال تاسف محرومیت در منطقه چابهار بیداد می کند و این معضل همه بنادر کشور است.

 
نماینده چابهار با اشاره به اینکه این منطقه علاوه بر همسایگی با دریا، منطقه آزاد تجاری هم دارد گفت: با وجود تمام این مزایا، مردم منطقه با محرومیت های بسیاری رو به رو هستند.
 
وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از مناطق چابهار مردم از داشتن حداقلها نیز محروم هستند گفت: امروزه نقدینگی بسیاری در این منطقه جا به جا می شود اما نفع آن برای مردم منطقه بسیار کم است.
 
جدگال با اشاره به اینکه مسوولان چابهار را فراموش کرده اند گفت: اگر به منطقه آزاد چابهار و بندرگاه آن توجه لازم بشود، اشتغالزایی بسیاری در آن به وجود خواهد آمد.
 
وی از حضور نیروهای غیر بومی در این منطقه انتقاد کرد و گفت: انتظار داشتیم در وهله اول مردم این منطقه به کار گرفته شوند، اما شاهد حضور نیروهای غیر بومی در این منطقه هستیم و همین امر باعث شده تا میزان بیکاری در چابهار بالا باشد.
 
نماینده چابهار با تاکید بر اینکه بسیاری از مردم این منطقه برای پیدا کردن کار به استانهای دیگر رفته اند گفت: دولت اگر به اشتغال و تخصص و تجربه مردم بومی چابهار توجه کند، هزینه هایش بسیار کاهش پیدا می کندو بهتر آن است که از این ظرفیت استفاده شود.
 
جدگال از نبود نگاه بومی به چابهار انتقاد کرد و گفت: امیدواریم در دولت تدبیر و امید توجه لازم به مردم بومی بشود و ظرفیتهای بندر چابهار در اختیار مردم این منطقه قرار گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری