کد خبر: 5379

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در غرب استان تهران از دستگیری 13 عضو شرکت هرمی «کیو نت»و کشف 900 میلیون ریال کلاهبرداری خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از جام جم آنلاین، سرهنگ حجت الله کرمی زند فرمانده انتظامی شهرستان قدس گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان قدس با دریافت شکایاتی توسط همسایگان یک آپارتمان مبنی بر رفت و آمدهای مشکوک در یکی از منازل آن ساختمان، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با شناسایی محل و آغاز تحقیقات پلیس مشخص شد اعضای یک باند شرکت هرمی با اجاره منزلی در شهرستان قدس اقدام به عضوگیری از بین جوانان و شهروندان می کنند که پس از تعقیب و مراقبت محل فعالیت باند با هماهنگی مقام قضایی، مأموران پلیس آگاهی موفق به دستگیری۱۳ عضو این باند و کشف چندین کارت عابر بانک، تلفن همراه، شناسنامه، کارت های شناسایی و دستگاه رایانه شدند.

سرهنگ کرمی زند افزود: با بازجویی از متهمان مشخص شد آنها منزل را جهت فعالیت در یک شرکت هرمی به نام «کیو نت» اجاره کرده که فعالیت آن شرکت شامل فروش بلیط تورهای مسافرتی خارجی از طریق اینترنت به افراد بوده و خریداران با خرید این محصول و عضویت در این شرکت، تشویق به جذب مشتریان بیشتر از طریق سیستم هرمی شده و با عضو شدن افراد، پورسانتی نیز نصیب شخص معرفی کننده می­ شده است.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان قدس، با تحقیقات بیشتر از متهمان مشخص شد که آنها ۹۰۰ میلیون ریال تحت عنوان شرکت هرمی، کلاهبرداری کردند که تحقیقات در این زمینه برای دستگیری سایر اعضای این شرکت همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری