بالا‌ترین مقام مذهبی مصر اعلام کرد که نباید گروه ترویستی داعش "دولت اسلامی" خطاب شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از ابنا؛ دارالفتوای مصر مبارزه‌ای اینترنتی با گروه تروریستی داعش آغاز و اعلام کرده است نباید این گروه، دولت اسلامی خطاب شود.


این اقدام دار الفتوای مصر که بالا‌ترین مقام مذهبی در این کشور به شمار می‌رود، در واقع بخشی از جنگ لفظی سران اسلامی برضد داعش محسوب می‌شود.

«شوقی علام» مفتی مصر پیش از این این گروه را خطری برای اسلام توصیف کرده و اعلام کرده بود افراط گرایان همه اصول و قوانین اسلامی را نقض کرده‌اند.

اکنون نهاد زیر نظر وی یعنی دار الفتوای مصر به رسانه‌های خارجی پیشنهاد کرده است به جای عبارت دولت اسلامی ‌ از عبارت جدایی طلبان القاعده در عراق و سوریه استفاده کنند.

«ابراهیم نجم» سخنگوی دار الفتوای مصر گفت این بخشی از تلاشی برای حفاظت از چهره اصلی اسلام است که غرب به علت این گونه اقدامات تبهکارانه آن را خدشه دار کرده است.

وی گفت دارالفتوای مصر همچنین تاکید دارد همه مسلمانان مخالف این گونه اقدامات ناقض اسلام هستند و این گونه اقدامات از حاشیه تحمل پذیری اسلام خارج است. به همین منظور قصد داریم تلاشی گسترده در رسانه‌های اجتماعی برای معرفی چهره واقعی داعش صورت دهیم.

این درحالی است که اقدامات وحشیانه داعش از جمله اعدام‌های جمعی، ویران کردن مساجد، هدف قرار دادن اقلیت‌ها و سربریدن افراد مختلف از جمله جیمز فولی خبرنگار آمریکایی به شدت مسلمانان و غیرمسلمان را شوکه کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری