کد خبر: 5346

وکیل پرونده مهدی هاشمی گفت: با توجه به اینکه دادگاه غیر علنی است نمی‌توانم در مورد جزئیات صحبت کنم اما مهدی هاشمی و وکلایش حتی یک خط کیفرخواست هم قبول ندارند.

به گزارش قم خبر و به نقل از پایگاه 598، سید وحید ابوالمعالی پیش از ورود به دادگاه در خصوص روند برگزاری پرونده گفت: ما دفاعیاتمان را ارائه می‌کنیم و در مقابل نیز دادستان ممکن است دفاعیاتی را ارائه دهد که این باعث می‌شود نتوانیم برای پایان دادگاه زمانی را مشخص کنیم.
وی در خصوص انتشار مطالب داخل دادگاه از سوی برخی رسانه‌های خاص گفت: ما دراین خصوص گلایه‌ داریم که چرا برخی از مطالب دادگاه در برخی از رسانه‌های خاص منتشر می‌شود در حالی که جلسه دادگاه غیرعلنی است و نباید مطالب مطرح شده در آن در رسانه‌ها منتشر شود.
ابوالمعالی تصریح کرد: ما از رسانه‌ها می‌خواهیم اخلاق را رعایت کنند و سخنگوی جریان خاصی نباشند.
وی ادامه داد: انتشار اینگونه مطالب در رسانه‌ها برخلاف آئین دادرسی کیفری است و ما علیه این رسانه‌ها شکایت می‌کنیم.
وکیل مهدی هاشمی در خصوص کیفرخواست پرونده گفت: با توجه به اینکه دادگاه غیر علنی است نمی‌توانم در مورد جزئیات صحبت کنم اما مهدی هاشمی و وکلایش حتی یک خط کیفرخواست هم قبول ندارند.
ابوالمعالی با گلایه از رسانه ملی گفت: در بخش خبری ۲۰:۳۰ با فردی با عنوان یکی از ۳ وکیل مهدی هاشمی مصاحبه شد در حالی که این فرد در هیچ‌یک از جلسات دادگاه حضور نداشته و فقط من و علیزاده طباطبایی وکلای مهدی هاشمی در این پرونده هستیم.
ابوالمعالی در پاسخ به این پرسش که چند جلسه دیگر برای رسیدگی به این پرونده نیاز است، گفت: در این زمینه نمی‌توان ارزیابی درستی داشت و حتی پیش‌داوری در خصوص زمان پایان دادگاه کار درستی نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری