کد خبر: 5334

«زینب فریاد فرمند» ترجمه فارسی کتاب «زینب صرخة أکملت مسیرة» اثر نویسنده مسیحی سوری است که در پاسخ به وحشی‌گری داعش به رشته تحریر در آمده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، سیدحسن میرکریمی مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین‌الملل از برگزاری مراسم رونمایی کتاب «زینب صرخة أکملت مسیرة» نوشته آنتون بارا نویسنده سوری مقیم کویت با توجه به شرایط منطقه خبر داد و گفت: مراسم رونمایی کتاب «زینب صرخة أکملت مسیرة» با ترجمه فارسی «زینب فریاد فرمند» این نویسنده معروف مسیحی روز دوشنبه دهم شهریور ماه برگزار می‌شود.
 
وی افزود: این کتاب در واقع پاسخی است به تحرکات و تحولات منطقه و کشتاری که توسط گروهی تحت عنوان دولت اسلامی نسبت به پیروان سایر ادیان همچون مسیحیان و ایزدی‌ها در حال انجام است، ما می‌خواهیم بگوییم که در نفس موضوع بین اسلام و سایر ادیان اختلافی وجود ندارد و آنچه که دارد اتفاق می‌افتد خارج از حوزه اسلام است.
 
میرکریمی با بیان اینکه کتاب «زینب صرخة أکملت مسیرة» توسط غلامرضا انصاری به زبان فارسی ترجمه شده است، بیان داشت: ترجمه فارسی این کتاب تا دو ماه آینده وارد بازار کتاب می‌شود، آنتون بارا در حوزه ادبیات، روزنامه‌نگاری و سردبیری مجلات خبری فعالیت داشته است. همچنین تألیفاتی در حوزه‌های گوناگون از جمله حوزه شعر، ادبیات، داستان و روایت دارد که این آثار در کشورهای عربی مثل سوریه و لبنان به چاپ رسیده است.
 
وی با تأکید بر اینکه آنتون بارا در ایران و سایر کشورهای اسلامی چهره‌ای شناخته شده و شاخص محسوب می‌شود، ادامه داد: اولین ملاقات ما با آنتون بارا در نمایشگاهی در کشور کویت انجام شد که وی خیلی مایل بود حتماً با یک ناشر ایرانی دیدار داشته باشد و همان جا به ما گفت که کتاب «الحسین فی الفکر المسیحی» به صورت غیر رسمی بدون اجازه من در ایران چاپ شده و از ما خواست مقدمات چاپ رسمی این کتاب را در کشور فراهم کنیم.
 
مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین‌الملل ابراز داشت: ما این کار را پیگیری کردیم و این کتاب را تحت عنوان «امام حسین(ع) در اندیشه مسیحیت» ترجمه و در سال 89 منتشر کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مخاطبان هم مواجه شد.
 
وی به تفاوت‌های میان کتاب «امام حسین(ع) در اندیشه مسیحیت» و کتاب «زینب صرخة أکملت مسیرة» از نظر قالب و محتوا اشاره کرد و افزود: به گفته خود آقای آنتون بارا ایشان بیش از 25 سال از عمر خود را به صورت تدریجی صرف تألیف کتاب «زینب صرخة أکملت مسیرة» کرده است و در واقع به نوعی این کتاب حاصل و ثمره عمر ایشان محسوب می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری