کد خبر: 5329

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: ایران آمادگی دارد تا نابودی تهدید مشترک تروریسم همکاری‌های نزدیکی با عراق داشته باشد.

 

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق گفت: حامل پیام های تشکر از سوی مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران به شما بخاطر نقش موثر جنابعالی در امنیت عراق و صیانت از روند سیاسی صورت گرفته در این کشور، هستم.

 
وی ادامه داد: مبارزه جدی جنابعالی بویژه در دو ماه گذشته در تقابل با توطئه های تروریستی در عراق و منطقه قابل تقدیر است و آمادگی داریم تا نابودی این تهدید مشترک همکاری های نزدیکی داشته باشیم.
 
ظریف با ابراز خرسندی از درایت های نوری المالکی و تقدیر از نقش مرجعیت در آرامش سیاسی عراق، اتحاد شیعیان را در جریان وقایع این کشور بسیار حائز اهمیت دانست.
 
وزیر امور خارجه تصریح کرد: معتقدیم نقش جنابعالی و ائتلاف دولت قانون در آینده عراق بسیار مهم و اساسی است و آمادگی داریم تمام پروژه ها و طرح های مشترک که در زمان جنابعالی آغاز شد را با همکاری دولت جدید ادامه دهیم.
 
در ادامه این نشست نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق با تشکر از مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی ایران به ویژه مقام معظم رهبری بخاطر حمایت هایی که در طول سال های گذشته و در دوران مسئولیت وی داشتند، بر ادامه همکاری ها و حمایت از دولت حیدر العبادی تاکید کرد.
 
وی افزود: در همه زمینه ها از دولت آقای العبادی حمایت کرده و از روند توسعه و تقویت همکاری های مشترک بین دو کشور همچون گذشته حمایت می کنم.
 
نوری المالکی هم چنین از انسجام و همگرایی بین رؤسای قوا و نخست وزیر حمایت کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری