علی لاریجانی رئیس مجلس با وارد ندانستن اخطار سبحانی‌فر گفت: شورای عالی فضای مجازی کار اجرایی انجام می‌دهد و از مقام ولایت استفاده می‌کند.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) خانه ملت، در اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در جریان بررسی دو فوریت طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده ۴ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی با حکم مقام معظم رهبری تشکیل شده است، در سال ۸۲ قانون تشکیل شورای عالی فناوری اطلاعات در مجلس به تصویب رسید و در سال ۹۰ نیز با حکم معظم‌له شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد.

وی افزود: طبق قانون همان طور که نمی‌توانیم وظایف رهبری را کم کنیم، نمی‌توانیم وظایف دیگری را به ایشان اضافه کنیم، سیاست‌گذاری نظام از اختیارات رهبر انقلاب است.

علی لاریجانی رئیس مجلس با وارد ندانستن اخطار سبحانی‌فر گفت: بحث ما هم‌اکنون فوریت این طرح است، شورای عالی فضای مجازی کار اجرایی انجام می‌دهد و از مقام ولایت استفاده می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری