کد خبر: 5311

جبهه اعتدال گرایان، امروز شنبه اعلام موجودیت خود را رسما اعلام کرد و با صدور بیانیه‌ای مواضع و دیدگاه‌های تشکل خود را اعلام کرد.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، جبهه اعتدال گرایان، امروز شنبه اعلام موجودیت خود را رسما اعلام کرد و همچنین با صدور بیانیه ای مواضع و دیدگاه‌های تشکل خود را اعلام کرد.


متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است:

انقلاب اسلامی ایران پرچمدار حق‌طلبی و دفاع از مستضعفین به عنوان نقطه عطف تحولات سیاسی و اجتماعی سده‌های اخیر محسوب می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها تحولی اساسی و بنیادی برای مردم ایران به ارمغان آورد بلکه الهام‌بخش تمام ملت‌های آزاده و آزادی‌خواه است.

برهمین اساس جمهوری اسلامی ایران پس از طی کردن دوره‌های تاسیس و تثبیت و اقتدار اکنون در آستانه چهارمین دهه از عمر خود در معرض تهدید داخلی و خارجی افراط یعنی نفعی هر آنچه در فرهنگ دیگری و تفریط یعنی تسلیم در برابر آن قرار دارد.

در همین راستا جبهه متحد اعتدال گرایان ایران اسلامی متشکل از وفاداران به انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری با هدف تقویت اعتدال به عنوان بهترین روش اداره کشور و مقابله با هرگونه افراط و تفریط، خشونت و حاشیه‌سازی و با تبعیت از خواست عمومی مردم حضور خود را در عرصه سیاسی کشور اعلام می‌کند.

این جبهه خود را نه جزئی از جریان‌های سیاسی رایج کشور بلکه عضوی از خانواده بزرگ انقلاب اسلامی می‌شمارد که در صدد است با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های داخلی موجبات اقتدار ایران اسلامی با استفاده از مشارکت حداکثری مردم در صحنه‌های اجتماعی فراهم آورد و آن را بهترین راه‌حل خنثی‌سازی نقشه‌های دشمن و برون‌رفت از مشکلات می‌داند.

از منظر جبهه اعتدال گرایان تقویت اعتدال و پایبندی به قانون، تحول‌طلبی، افزایش اقتدار بین‌المللی ارج نهادن به حقوق شهروندی، صیانت از آزادی‌های مشروع، اعتقاد راستین به مشارکت مردم اهتمام ویژه بر مبارزه نظام‌مند با مفاسد اقتصادی، اجتماعی، بهره‌گیری از نخبگان و متخصصین توجه به عقلانیت و خرد جمعی از جمله اصول تغییرناپذیر این جمعیت خواهد بود و در این راه دست تمامی احزاب و گروه‌ها را به گرمی می‌فشارد.

این جبهه، اعتدال را نه به عنوان شعار انتخاباتی و تابلو تبلیغاتی بلکه به عنوان شور مبتنی بر شعور می‌داند که با نیتی صادقانه و به دور از هوا و هوس سیاسی در پی تقویت دولت و نهادهای رسمی بر اساس اولویت‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با محور قرار دادن انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ پیگیر خواست سیاسی خود است.

این جبهه، اعتدال را دارای ریشه تاریخی و اسلامی می داند و معتقد است حرکت اعتدالی مشمول زمان و مکان نمی‌شود و نیاز جهان امروز برای رسیدن به کمال و شهادت اخروی و دنیوی در گرو حرکت اعتدالی است.

اعتدال‌خواهی از دید ما کوتاه آمدن از خواسته‌ها و راضی شدن به حداقل‌ها نیست بلکه نوعی عقلانیت روش شناختی در مطالبه کردن است. شاید اندک اندک خواستن باشد ولی اندک خواستن نیست و بر همین اساس جبهه اعتدال گرایان در مقابل هرگونه آسیب به تعریف اشتباه و تحمیلی برای اعتدال ایستادگی خواهد کرد و بر اهداف و مطالبات زیر تاکید دارد.

۱- پیگیری آرمان‌ها و آموزه‌های اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی(ره)

۲- تقویت فرهنگ ملی با حفظ تنوع قومیتی در جهت وفاق ملی

۳- مبارزه با مفاسد نظامند اقتصادی

۴- تلاش در جهت ایجاد اشتغال پایدار و بهره‌گیری از متخصصان و نخبگان برای جلوگیری از فرار مغزها

۵- تقویت بازار رقابتی و مقابله با هرگونه انحصارگرایی

۶- اولویت‌دهی به بهبود معیشتی و رفاه همه اقشار جامعه

۷- آماده‌سازی مشارکت حداکثری در انتخابات

۸- پیگیری آزادی‌های مندرج در قانون اساسی و تقویت حقوق شهروندی

۹- تلاش در جهت ارتقای جایگاه بین‌المللی ایران اسلامی همراه با حفظ عزت و اقتدار ملی

۱۰- مقابله با هرگونه حاشیه‌سازی و تنش‌افزایی و پرونده‌سازی سیاسی

۱۱- تحکیم و تقویت بنیاد خانواده در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی

۱۲- تلاش در جهت رفع موانع تحصیلی، ورزشی، اشتغال، ازدواج، مسکن و نشاط عمومی

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری