کد خبر: 5294

موشک‌های کروز دریایی غدیر و نصر بصیر و پهپاد‌های رهگیر کرار ۴ و فوتوگرامتری مهاجر ۴ جدیدترین دستاوردهای وزارت دفاع بودند که صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شدند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز یکشنبه و در اولین روز از هفته دولت با حضور در سازمان صنایع هوایی کشور از ۴ محصول جدید دفاعی وزارت دفاع رونمایی کرد.


۲ فروند موشک کروز دریایی و ۲ پهپاد با قابلیت‌های تهاجمی و نقشه‌برداری، ۴ محصول جدید وزارت دفاع هستند.

پهپاد رهگیر کرار ۴، نسل جدید پهپادهای جت جمهوری اسلامی ایران است که در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

پهپاد کرار ۴ مأموریت رهگیری هوایی پرنده‌های متجاوز را بر عهده دارد.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن پهپاد رهگیر کرار۴، قابلیت‌های عملیاتی متنوع‌تری را برای پدافند هوایی در ارتفاع بالا و دفاع از حریم هوایی کشور خواهند داشت.

همچنین، موشک غدیر نسل جدیدی از موشک‌های کروز جمهوری اسلامی ایران است که تا برد ۳۰۰ کیلومتر اهداف دریایی دشمن را با دقت و قدرت تخریب بالا، منهدم می‌کند.

موشک غدیر همچون دیگر موشک‌های هم‌خانواده خود مانند نور و قادر، امکان شلیک از ساحل و شناورها را داراست. مزیت عملیاتی برجسته موشک غدیر امکان پرتاب آن با سامانه موشکی قبلی است که انعطاف و توان عملیاتی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را افزایش می‌دهد.

موشک غدیر، دستان بلند مدافعان حریم دریایی جمهوری اسلامی ایران است که در سازمان صنایع هواوفضا وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

موشک کروز دریایی نصر بصیر نیز علاوه بر چالاکی و قدرت عملیاتی، با داشتن جستجوگر بدون انتشار به ویژگی‌های عملیات در سکوت و هوشمندی نیز مجهز شده است. این دستاورد جدید که حاصل کار دانشمندان و صنعتگران سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع است، بر توان دفاع دریایی نیروهای مسلح می‌افزاید.

پهپاد فوتوگرامتری مهاجر ۴ (سامانه نقشه‌برداری هوایی)

نقشه‌برداری هوایی با پهپاد قابلیت برجسته‌ای است که توسط محققان و صنعتگران سازمان جغرافایی و صنایع هوایی وزارت دفاع و با مشارکت فرهیختگان دانشگاهی به منصه ظهور رسیده است.

پهپاد فوتوگرامتری مهاجر ۴ قادر است نقشه‌های هوایی را با کاربری نظامی و غیرنظامی در اختیار کاربران قرار دهد.

مهاجر ۴ پهپاد پیشرفته و مطمئنی است که برای نخستین بار توانمندی‌های خود را در نقشه‌برداری هوایی در خدمت دفاع و توسعه ملی کشور قرار می‌دهد

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری