کد خبر: 5279

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر با اشاره به موافقت کتبی مصر با ارسال محموله کمک‌های بشردوستانه ایران به غزه از اعزام گروه ۶ نفره شامل کادر پزشکی و امدادگر به غزه خبر داد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، محمد شهاب‌الدین محمدی عراقی معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر با اعلام این که مجوز ارساله محموله امدادی ایران به غزه از سوی مصر صادر شده است، اظهار داشت: بر اساس مجوز قطعی صادره، محموله امدادی هلال‌احمر با یک پرواز از ایران در یکی از فرودگاههای مصر که هنوز مشخص نیست فرود می‌آید و از آنجا به غزه منتقل می‌شود.


محمدی عراقی با اعلام این که درخواست هلال‌احمر ایران ارسال یک محموله امدادی به وزن ۱۰۰ تُن به همراه تیمی از پزشکان، پرستاران و امدادگران بوده است، افزود: از آنجا هنوز از جزئیات ارسال محموله مطلع نشده‌ایم، ممکن است طرف مصری حجم محموله‌ها را در اقلام مختلف کمتر کرده باشند.

اعزام ۶ پزشک و پرستار به همراه محموله ارسالی

به گزارش هلال احمر، محمدی عراقی با اعلام این که با اعزام ۳ پزشک و ۳ امدادگر و پرستار از ایران هم موافقت شده است، عنوان کرد: از آنجا که تقاضای صدور ویزا از سوی هلال‌احمر ایران برای این کادر ۶ نفره مورد پذیرش قرار گرفته است، لذا پیش‌بینی و امیدواری ما این است که کادر پزشکی ایران به همراه مجموع محموله در نظر گرفته شده موفق بشوند تا مرز رفح بروند.

وی با تاکید بر این که هلال‌احمر ایران همه تلاش خود را برای اعزام نیروها و محموله امدادی به غزه به کار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: هماهنگی کامل با هلا‌احمر مصر و فلسطین انجام شده است تا محموله ارسالی شامل اقلام امدادی، چادر، پتو، ست ظروف، زیرانداز، مواد غذایی و اقلام دارویی است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری