کد خبر: 5276

رئیس جبهه اعتدالگرایان با بیان اینکه تشکیل جبهه اعتدال‌گرایان به دولت یازدهم برنمی‌گردد،گفت: مقام معظم رهبری همواره به دوری از افراط و تفریط تاکید کرده‌اند و اعتدال یک بحث ویژه است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، محمد ارشدی رئیس جبهه اعتدال‌گرایان، در نشست خبری اعلام موجودیت این جبهه که امروز شنبه برگزار شد، با اشاره به شیوه شکل‌گیری جبهه متبوعش و اهداف آن اظهار داشت: در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ و در زمانی که در ستاد آقای روحانی بودیم اندک بود اما امروز کسانی که پایشان را هم در ستادهای ما نمی‌گذاشتند عرصه را بر ما تنگ کردند و دلیل غیبت ما در صحنه سیاسی همین مسئله بود.


وی با بیان اینکه چند ماهی درباره بحث اعتدال تحقیق و تفحص داشتیم، ادامه داد: ما خواستار آن هستیم که از حزب بودن و فردگرایی و کلی‌گویی بیرون بیاییم. مشی اعتدال به شخص یا گروه خاصی برنمی‌گردد و احساس می‌کنم گذاشتن نام اعتدال برای مسائل امروز غلط است چراکه ما از زمان ابلاغ وحی به پیامبر می‌دانیم که خداوند همواره به وسط بودن اشاره کردند.

رئیس کمیته ستادهای مردمی رئیس‌جمهوری در انتخابات ۹۲ با ذکر این نکته که ما از اعتدال تعبیر غلطی داریم، بیان داشت: من در یک نطق گفتم دولتمردانی که کارشان را با اعتدال شروع می‌کنند قوی‌ترین دولت‌ها خواهند بود.

وی ادامه داد: تشکیل جبهه اعتدال‌گرایان به دولت یازدهم برنمی‌گردد؛ مقام معظم رهبری همواره به دوری از افراط و تفریط تاکید کرده‌اند و اعتدال یک بحث ویژه است.

ارشدی بر همین اساس بیان کرد: در جهان کنونی نیاز داریم که با همه ارتباط داشته باشیم البته ما همواره رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم و تمام سیاستمداران دنیا نیز مانند ما فکر می‌کنند، چه در سایه اعتدال و چه در سایر مباحث ما رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم اما متاسفانه برخی کشورهای عربی به خاطر منافع خود با این رژیم همکاری می‌کنند.

رئیس جبهه اعتدال گرایان با طرح این موضوع که اگر بخواهیم به سمت مدینه فاضله حرکت کنیم بهترین راه این است که به سمت اعتدال برویم، توضیح داد: اما منظور ما اعتدالی است که فرزندان خود را قربانی نکند و از افراد و جوانان متخصص و متعهد استفاده خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: ما در حال رایزنی بوده و دنبال این موضوع هستیم که این جبهه با قدرت بیشتر عمل کند و به تدریج افراد هیات موسس معرفی خواهند شد.

ارشدی با اشاره به منشور جبهه اعتدال‌گرایان، خاطرنشان کرد: ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای رهبر ما است و وظیفه خود و جبهه می‌دانیم که از این به بعد رهنمودهای ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم و در مسیر دولت تدبیر و امید که در مسیر رهبری است حرکت کرده و بر خود واجب می‌دانیم به دولت کمک کنیم.

رئیس جبهه اعتدال گرایان با اعتقاد بر اینکه ما از حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری‌همدانی و وحید خراسانی و دیگر آیات عظام مشورت خواهیم گرفت گفت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نقطه عطف ما هستند، همچنین آقای ناطق و سیدحسن خمینی نور چشم ما بوده و از کسانی است که در مکتب ایشان درس خواهیم گرفت و از وجودشان استفاده خواهیم کرد.

وی به فراگیر بودن تشکل متبوعش اشاره و بیان داشت در جبهه متحد اعتدال گرایان دوستانی از احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند و همچنین از حزب اعتدال و توسعه و حتی جبهه پایداری هم به سمت ما آمدند و جلساتی داشتیم و البته دوستان کارگزاران هم در جمع ما حاضر می‌شوند.

ارشدی ادامه داد: تشکیل این جلسه به خاطر این بود که هنوز هیچ جبهه‌ای در کشور دارای سیستم واحد نیست اما ما اعلام موجودیت کردیم و بعد از پیوستن گروه‌های دیگر و بعد از اینکه مجوز ها را توانستیم بگیریم به یک نقطه واحد رسیده و با رعایت اعتدال رای‌گیری می‌کنیم و مسئولین را معرفی خواهیم کرد.

رئیس جبهه اعتدال گرایان در ادامه به مشکلات دولت یازدهم اشاره کرد و اذعان داشت: دولت یازدهم یکسال از عمرش گذشته است و انصافا با مشکلات عدیده‌ای برخورد کرده چراکه ما از نزدیک با این جریان همراه بوده‌ایم.

ارشدی تصریح کرد: مشکلات مالی این دولت فراوان بوده و دغدغه‌های بین‌المللی زیادی وجود داشته است؛ ۸ سال مملکت در یک سیستم خاص قرار داشته و حالا عوض شدن دولت مخارج زیادی برای بانیان دولت جدید دارد چون دولت منشور اخلاقی خود را دارد و همین مسئله هزینه فراوانی برای جابه‌جایی مدیران دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری