کد خبر: 5275

دو بانک خصوصی سوئیس اعلام کردند در راستای توافق با ایالات متحده، اطلاعات حساب‌های مشتریان خود را برای مقامات آمریکایی افشا خواهند کرد.

به گزارش جهان؛‌ فارس به نقل از راشاتودی، بنا به اعلام یک منبع آگاه از بانک اودیر، دو بانک لومارد اودیر و پیکتت، از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی سوئیس، قصد دارند تا در ماه آگوست سال جاری اطلاعات حساب مشتریان خود را در اختیار مقامات آمریکایی قرار دهند.

لومارد اودیر، قدیمی‌ترین مرکز مدیریت مالی در ژنو سوئیس، در ۲۸ آگوست ماه جاری و پیکتت نیز تا آخر ماه جاری این اطلاعات را فاش خواهند کرد.

این اقدام بانک‌های سوئیس در پی افزایش فشار مقامات آمریکایی برای دسترسی به اطلاعات مشتریان آمریکایی این بانک‌ها برای دریافت مالیات از آنها صورت خواهد گرفت.

این دو بانک در مجموع بالغ بر ۶۳۰ میلیارد دلار دارایی مشتریان خصوصی و موسسات را در اختیار دارند.

بانک پیکتت و بسیاری از بانک‌های خصوصی دیگر سوئیس از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده برای کمک به مشتریان خود برای عدم پرداخت مالیات به دولت آمریکا تحت بررسی قرار دارند.

بانک اودیر به صورت داوطلبانه اعلام کرده است که اطلاعات حساب‌ها را در اختیار مقامات آمریکایی قرار خواهد داد.

در سال ۲۰۱۳، سوئیس، به عنوان بزرگ‌ترین میزبان دارایی های خارجی در جهان، توافقنامه‌ای را برای ارائه اطلاعات حساب های موجود در این کشور به آمریکا و اروپا به امضا رساند.

این کشور همچنین طی پیمان نامه ای با سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، موافقت خود را با ارائه اطاعات حساب‌های موجود در این کشور به ۶۰ کشور عضو آن اعلام کرده بود.

روابط آمریکا با سوئیس به دلیل فرارهای مالیاتی مشتریان بانک های آن در شرایط نامناسبی قرار گرفته بود و آمریکا تهدید کرده است در صورت عدم افزایش شفافیت در سیستم بانکی این کشور میلیارد دلار غرامت از این کشور خواهد گرفت.

در فوریه سال جاری آمریکا موسسه اعتباری سوزی سوئیس را به نگهداری بالغ بر ۱۲ میلیارد فرانک سوئیس دارایی ۲۲ هزار نفر مشتری آمریکایی متهم کرده بود.

فشارها آمریکا بر سوئیس پس از اعلام بزرگ‌ترین موسسه تأمین مالی سوئیس با نام UBS مبنی بر کمک به ۵۲ هزار نفر از مشتریان آمریکایی خود برای فرار از مالیات در سال ۲۰۰۹ به بیشترین میزان خود رسید.

در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار میلیارد دلار دارایی مشتریان بانکی در ۳۰۰ بانک خصوصی سوئیس نگهداری می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری