کد خبر: 5251

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: بیمه درمان معتادان کشور به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از واحد مرکزی خبر، جزینی در اروميه افزود: دولت امسال ۳۰۰ میلیارد ریال برای بیمه معتادان به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی پرداخت کرده و تعرفه آن نیز هفته گذشته به تصویب رسیده است.


وی با اشاره به اشتغال معتادان بهبودیافته هم افزود: امسال تفاهم نامه‌ای بین وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با کمیته امداد امام خمینی(ره) و نیز دیگر سازمانهای همیار امضاء شده که بر اساس آن از طریق حرفه‌آموزی سازمان آموزش فنی ـ حرفه ای برای اشتغال معتادان بهبود یافته اقدام لازم صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: بر اساس یکی از مصوبات امسال شورای عالی اجتماعی کشور ، ۱۰ درصد اعتبارات فرهنگی شهرداریهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت باید برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.

جزینی همچنین از فعالیت ۶ هزار مرکز درمان معتادان در کشور خبر داد و افزود : در این مرکز ۷۶۰ هزار نفر معتاد تحت درمان هستند.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از موضوعاتی که امسال در اولویت قرار دارد واگذاری کامل مراکز درمان معتادان به بخش خصوصی است که تاکنون ۹۰ درصد این مرکز به بخش خصوصی واگذرای شده و تا پایان سال این میزان به صددرصد می رسد.

وی با بیان اینکه یکهزار و ۸۵۱ سازمان مردم نهاد در زمینه پیشگیری ، درمان و کاهش آسیبهای مواد مخدر با ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری میکنند یادآور شد: در چهار ماه نخست امسال ۲۴۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف و در این زمینه ۹۱ هزار نفر دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شده است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری