کد خبر: 525

پدر یکی از ایرانیان زندانی شده در ترکمنستان می گوید ماموران ترکمنستانی فرزندش را تنها به دلیل حمل قرض استامینوفن دستگیر و نزدیک دو سال است که در زندان نگه داشته اند.

به گزارش قم خبر و به نقل از پانا، این فرد که نخواست نامش فاش شود با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۲۷۰ ایرانی در کشور ترکمنستان زندانی هستند اظهار کرد: کشور ترکمنستان از جمله کشورهایی است که به دلیل ساختار معیوب اقتصادی نمی خواهد هیچ سرمایه ای از کشورش خارج شود و به هر قیمت ممکن درصدد ضبط اموال و سرمایه های خارجیانی است که به این کشور سفر می کنند.

 
او درباره وضعیت زندانیان ایرانی کشور ترکمنستان گفت: بیشتر این افراد تاجرانی هستند که در این کشور فعالیت اقتصادی انجام می داده اند و پس از پاپوش درست کردن مقامات امنیتی دارایی هایشان ضبط شده و خودشان نیز برای سال های طولانی به زندان افتاده اند.

 
وی درباره رانندگان ایرانی زندانی شده در ترکمنستان به پانا گفت: در مرحله اول رانندگانی که به این کشور بار می برند به دلایل واهی از جمله همراه داشتن قرص استامینوفن و یا متادون بازداشت و اموالشان ضبط می شود، در مرحله دوم تریلی های این افراد مصادره و خودشان راهی زندان های طویل المدت می شوند و متاسفانه از سوی مقامات ایرانی هم اقدامی برای آزادی و یا مبادله آن ها انجام نمی شود.

 
این فرد با بیان اینکه از مسئولان وزارت امور خارجه انتظار می رود اعلام کنند سفر به ترکمنستان خطرناک است و برای آزادی و یا تبادل زندانیان نیز اقدامی انجام دهند، گفت: اکنون دوسال است که فرزندم به جرم همراه داشتن قرص استامیونفن در این کشور زندانی است و مسئولان نیز اقدامی انجام نداده اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری