کد خبر: 4819

قم خبر گزارش می‌دهد/

تیم فوتسال ماهان تندیس قم در حالی آماده حضور در فصل جدید لیگ بر‌تر فوتسال می‌شود که زمزمه ایجاد تحولاتی عمیق به گوش می رسد.

به گزارش قم خبر، در روزگاری که ورزش قم با دو معضل عمده قحط الرجال و البته قحطی پول مواجه شده، کاملا طبیعی است که در هاله‌ای از ابهام قرار گرفتن حضور ماهان تندیس در فصل جدید لیگ بر‌تر همه را نگران کند اما در هر حال امیر جلالی بالاخره تصمیم خودش را گرفت و با مذاکراتی که بدون شک برای وی و مجموعه‌اش خالی از منفعت نبود، اعلام کرد که به تیمداری خود ادامه می‌دهد.

تصمیم جلالی سبب خوشحالی اهالی فوتسال قم شد زیرا فوتسالی‌های قم به خوبی می‌دانستند عدم حضور ماهان تندیس در صحنه فوتسال، به معنی یتیم شدن نماینده قم در لیگ بر‌تر است و احتمالا این تیم باید زیر نظر صبایی برود که خودش دنیایی از معضلات مالی پیش رو می‌بیند.

بعد از نهایی شدن حضور ماهان تندیس در لیگ بر‌تر، ناصر شریفی به عنوان مدیر عامل جدید ماهان تندیس معرفی شد تا جلالی که به گفته خودش درگیر مشغله‌های زیادی است و مدیر عاملی ماهان وقت زیادی از او می‌گیرد، بعنوان مالک باشگاه کمک حال ماهانی‌ها باشد.

با حضور ناصر شریفی، در اتفاقی قابل پیش بینی، امیر شمسایی مسئولیت مربیگری ماهان تندیس را بر عهده گرفت و به دوران حضور محسن حسن‌زاده بر روی نیمکت ماهان خاتمه داد و وحید غیاثی و حسین صبوری هم کمک‌های شمسایی در تیم ماهان تندیس شدند.

آنچه از مدت‌ها پیش و حتی قبل از پایان جام حذفی فوتسال در بین هواداران فوتسال قم شنیده می‌شد طرح بازگشت نفرات بومی فوتسال قم به ترکیب نماینده قم بود که در راس آن‌ها اصغر حسن‌زاده، میثم ایلانلو و سعید تقی‌زاده بودند.

اصغر حسن‌زاده چندی قبل در گفت‌و‌گویی صریحا اعلام کرد که برای حضور در ماهان تندیس هیچ کس با او صحبت نکرده و پیشنهادی به وی داده نشده است و احتمال قریب به یقین کار خود را در مسکو و لیگ فوتسال روسیه ادامه می‌دهد.

در مورد عدم بازگشت حسن‌زاده به ماهان می‌توان دلایل زیادی را مورد کنکاش قرار داد از جمله قرارداد وی با تیم روسی و هزینه رضایت نامه حسن‌زاده که مبلغ کمی نیست و به این هزینه، مبلغ قرارداد حسن‌زاده را به عنوان یک ستاره تاثیرگذار که آن هم نمی‌تواند مبلغ پایینی باشد اضافه کنید.

پایین بودن سطح حرفه‌ای فوتسال ایران نسبت به روسیه، حضور برخی جریانات ویژه در باشگاه ماهان تندیس که با افکار حسن‌زاده همسو نیستند و شاید چند دلیل کوچک اما موثر دیگر، سبب شد امسال حسن‌زاده در وطن خود حاضر نباشد.

سعید تقی‌زاده دیگر مهره قمی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان است که سال هاست برای اصفهانی‌ها بازی می‌کند و گفته می‌شود ماهان تندیس علاقه بسیار زیادی به اضافه کردن وی به تیم خود دارد و ناصر شریفی هم برای آوردن وی به قم دست به کار شده است.

حضور تقی‌زاده، فرصت بسیار خوبی برای ماهان تندیس است که از مهره‌ای خلاق و تعیین کننده در ترکیب خود استفاده کندو جذابیت‌های کار تیمی خود را بالا ببرد البته حضور وی هنوز قطعی نشده و باشگاه ماهان هم هنوز به شکل رسمی جذب وی را تایید نکرده اما تقی‌زاده از هر زمان دیگری به ماهان تندیس نزدیک‌تر است.

 

میثم ایلانلو سومین بازیکن بومی مورد نظر ماهان تندیس بود که بعد از گذراندن فصلی موفق با پیراهن صبای قم و به دست آوردن عنوان نایب قهرمانی لیگ بر‌تر فوتسال با این تیم، در روزهای پایانی نقل و انتقالات به دبیری تبریز رفت و با این تیم قهرمان کشور شد.

ایلانلو در دبیری فرصت زیادی برای بازی نداشت و البته با وجود مهره‌های تعیین کننده در تیم تبریزی، بدیهی بود که وی نمی‌تواند ستاره درخشانی در کهکشان دبیری باشد و همین موضوع در کنار علاقه وی به بازی در کنار دوستانش در ماهان تندیس سبب شد وی بار‌ها در محافل مختلف به بازگشت به قم ابراز علاقه کند.

به نظر می‌رسد ایلانلو به زودی با ماهان تندیس قرارداد می‌بندد و جذب وی به مراتب برای ماهانی‌ها آسان‌تر از تقی‌زاده است و با حضور وی در ماهان، جمع قمی‌ها جمع‌تر شده و ترکیب ماهان نیز بومی‌تر از قبل می‌شود.

سوالی که این روز‌ها در ذهن علاقمندان به فوتسال قم ایجاد شده این است که با وجود اضافه شدن نفرات جدید به ماهان، چه کسانی ماهان را ترک می‌کنند و راهی تیم‌های دیگر می‌شوند.

شاید محتمل‌ترین گزینه برای خروج از ماهان، مسعود دانشوری باشد که با نظر حسین شمس به ماهان تندیس آمد و گرچه در جام حذفی به قهرمانی ماهان کمک کرد اما در مجموع مهره فوق العاده‌ای برای ماهان نبود در همین حال ماهان تندیس چند بازیکن جوان در ترکیب خود دارد که حذف آن‌ها از ماهان تندیس با توجه به نمایش آن‌ها در فصل گذشته به هیچ وجه منطقی نیست.

ماهان علاوه بر تغییر در جمع بازیکنان، کادر فنی و مدیرعامل خود در حالا انجام تغییراتی در ساختار اصلی خود است اما در این میان باید به این نکته توجه داشت که باید پیش از انجام هر تغییر و تحولی فایده و زیان آن تحول را چه در زمان حال و چه آینده سنجید و از اتخاذ تصمیمات شتاب زده دوری کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری