کد خبر: 477

آیت‌الله سبحانی:

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه وهابیت در سوریه از بیش از ۶۰ کشور آمده اند گفت: بلندگوی مسجد الحرام و مسجد النبی در دست وهابیت است و برهمین اساس است که می گوییم مهم ترین نیاز شرایط فعلی مقابله با وهابیت است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم،  آیت الله جعفر سبحانی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه اساتید رشته های حوزه علمیه قم که در سالن دارالشفاء قم برگزار شد با تقدیر از کسانی که برای این برنامه زحمت کشیده‌اند اظهار کرد: امام راحل فداکاری بسیار زیادی را برای گسترش حوزه های علمیه انجام دادند.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به اینکه موضوع تخصص یک بحث فطری است تصریح کرد: همه افراد دارای یک استعداد واحد نیستند و خداوند برای اداره اجتماع، افراد را با استعدادهای گوناگون خلق کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: در این جهان خاکی استعدادهای گوناگون برای نظم جهان و تسخیر جهان به وجود آمده است و بر همین اساس موضوع تخصص یک بحث فطری است.

وی با اشاره به اینکه موضوع تخصص کمتر از 20 سال است که تشکیل شده است عنوان کرد: این نیازی بود که در زمان ها گذشته مورد شناسایی قرار گرفت و برهمین اساس فعالیت های بسیار گسترده ای صورت گرفته است.

آیت الله سبحانی گفت: باید از تاریخ اسلام نیز در این زمینه بهره مند شویم ، در زمان های گذشته رشته کلام و تفسیر به وجود آمد و براساس نیازهای روز گسترش یافت و سپس براساس نیازهای روز رشته تبلیغ به وجود آمد.

وی با اشاره به اینکه هرکس که از علوم اسلامی به صورت جامع بهره مند شود مبنر او کهنه نمی شود خاطر نشان کرد: افراد بسیار زیادی هستند که برای هر منبر 8 ساعت زمان می گذارند.

مرجع تقلید جهان تشیع با اشاره به اینکه موضوع مهدویت در حوزه های علمیه بسیار مهم است تصریح کرد: مهدویت سبب شده افراد بسیار زیادی در این زمینه کسب درآمد کنند و در این زمینه باید حوزه های علمیه ورود پیدا کنند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: وهابیت یکی از رشته هایی است که شیعه به آن نیازدارد زیرا آن ها در صف مفدم نظام اسلامی هستند و در این زمینه فعالیت می کنند.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه وهابیت در سوریه از بیش از 60 کشور آمده اند تصریح کرد: بلندگوی مسجد الحرام و مسجد النبی در دست وهابیت است و برهمین اساس است که می گوییم مهم ترین نیاز شرایط فعلی مقابله با وهابیت است.

این مرجع تقلید به کاخ های وهابیت اشاره کرد و افزود: کاخ های وهابیت بر استخوان های شیعیان استوار شده است و این موضوعی است که در تاریخ اسلام ذکر شده است.

وی با اشاره به اینکه شورای مدیریت باید امکانات لازم را برای فعایت های تخصصی قرار دهد تصریح کرد: متخصصین حوزه های مختلف باید اصول فقه خاص را فرار بگیرند تا در آن رشته ها موفق تر باشند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید مشکلات رشته های تخصصی حوزه های علمیه حل شود اظهار کرد: اگر این جمعیت و استعدادهای حوزه ها در عربستان بود ان ها انگشتان این ها را طلا می گرفتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری