کد خبر: 4723

عضو کمیسیون امنیت ملی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این که رئیس جمهور ما از رئیس جمهور آمریکا تمجید کند و او را فردی متمدن بداند و در کنار آن افراد حساس نسبت به مسئله هسته ای را باادبیاتی تند خطاب کند، دور از شان رئیس جمهور است.

محمدصالح جوکار در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس جمهمور، اظهار کرد: در گفتمان انقلاب اسلامی این ادبیات جایگاهی ندارد و این ادبیات مختص کشورهایی با فرهنگ هایی متفاوت که از اسلام فاصله دارند است.

 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی الفاظ استفاده شده از سوی رئیس جمهو.ر در سخنرانی ها، افزود: این ادبیات قابل توجیه نیست و بازخورد نامطلوبی در جامعه و عرصه سیاست داشت.
 
وی با تاکید به استفاده از ادبیات خشن در برابر دشمن، تصریح کرد: استفاده از برخی واژگان فقط در مواجه با دشمن است نه در مواجه با ملت، حتی اگر مردم منتقد باشند.
 
جوکار با جملات شهید بهشتی در برابر آمریکا، عنوان کرد: این شهید بزرگوار در برابر دشمن سرسختی مانند آمریکا این ادبیات را استفاده کردند نه در برابر ملت و مردم کشور.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید به فرهنگ قرآن و ادبیات دینی جامعه، گفت: بر اساس فرهنگ دینی، قرآنی و سیاسی، همه فریاد خشم و انزجار خود را باید بر سر اسرائیل داشته باشی، زیرا در منطقه مشکلات زیادی را به وجود آورده اند.
 
وی با اشاره به مباحث هسته ای کشور، تاکید کرد: در بحث هسته ای نیز آمریکا در حال مانع تراشی بر سر مواضع هسته ای کشور است، بنابراین استفاده از این ادبیات خشن در برابر دشمن سزاوار است.
 
جوکار با اشاره به ادبیات دوگانه رئیس جمهور، بیان کرد: این که رئیس جمهور ما از رئیس جمهور آمریکا تمجید کند و او را فردی متمدن بداند و در کنار آن افراد حساس نسبت به مسئله ای را باادبیاتی تند خطاب کند، دور از شان رئیس جمهور است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به استفاده از قول لین در ادبیات سیاسی، خاطرنشان کرد: رئیس جمهوربرای حفظ مخاطبان خود، خواه موافق و مخالف باید از ادبیات ملایم استفاده کند.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری