کد خبر: 4721

عیادت از بیمار خوب است اما؛

عیادت از بیمار امری پسندیده و سفارش شده در آموزه های اسلامی است، اما وقتی شاعران و هنرمندان مردمی در گوشه تخت هایشان و در انزوایی بی انتها به سر می برند و کسی سراغشان را نمی گیرد، عیادت از شاعری که با تبر شعر از هیچ تلاشی برای زدن ریشه نظام فروگذار نکرده است، آن هم از سوی مسئولان فعلی وزارت ارشاد، پیام هایی دارد که شاید یکی از این پیامها، نشان دادن چراغ سبز به جریانی است که دلسوزان کشور بارها گفته اند:«نباید اجازه داد امور کشور به دست این جریان بیفتد».

 

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بیمارستان پارس تهران ضمن عیادت از سیمین بهبهانی سلام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز به فرزندان او ابلاغ کرد.

سیمین بهبهانی کیست؟

در جریان حوادث پس از انتخابات سال 88، عده‌ای از افراد هم‌صدا با سایر جریان‌های ضدانقلاب با استفاده ابزاری از شعر و ادبیات به اقدامات تحریک‌کننده و فحاشی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

یکی از این افراد که در گذشته نیز فعالیت های سوال برانگیز و ضد نظام جمهوری اسلامی ایران داشته، سمیمن بهبهانی است که در جریان انتخابات اخیر با اشعار خود به تحریک و تشویش اذهان عمومی پرداخت.

بهبهانی به دلیل نوع خاص اشعارش همواره نه تنها از سوی رسانه های غربی بلکه از سوی سازمان های غربی  ضد انقلاب هم مورد حمایت و دوستی بوده است.

اشعار و سخنرانی های او در باب فمنیست است، وی یکی از اعضای فعال کمپین یک میلیون امضاء در حمایت از کنوانسیون حقوق زنان است، کنوانسیونی که به هیچ وجه با اساس و بنیان شرع و قوانین جمهوری اسلامی سازگاری ندارد.

بهبهانی بیشتر سخنرانی های هم درباره محسنات فمنیست بودن در داخل و خارج از کشور تا به امروز داشته است که به خاطر آنها از سوی بسیاری از چهره های غربی که در پی القا کردن نگاه غرب محور در این حوزه به جوامع اسلامی هستند؛ مورد تشویق قرار گرفت.

فعالیت های بهبهانی در جریان فتنه
وی در ابتدا با ادعای اینکه در جریان انتخابات شرکت نخواهد کرد، در پیامی تلفنی به کنفرانسی که در روزهای پنجم و ششم ژوئن ۲۰۰۹ (15 خرداد 88) در رابطه با انتخابات دهم ریاست جمهوری در شهر بروکسل تشکیل شده بود، ادعا کرد به دلیل اینکه هر 4 نامزد انتخاباتی از نظر او افراد شناخته شده ای هستند که پیشینه روشنی دارند، به هیچ یک از آنها رای نخواهد داد.

البته ادعای این خانم دروغی بزرگ و کاملا بی اساس است زیرا وی با وجودیکه به بی طرفی خود دراین پیام تلفنی تصریح کرده بود با سرودن اشعاری هدفمند، موضع خود را نشان داده است.

یکی از شعرهای او که بعد از این پیام تلفنی روی خروجی بسیاری از سایت های فتنه قرار گرفت و موضع او را در انتخابات به خوبی روشن کرد شعری است که سبز بودن آن به خوبی معلوم است.

او در این شعر آورده بود: «شاید بهار سبز ببارند! / شاید گیاه سبز بکارند!/ دلزندگان سبز که بیزار..

والی آخر شعر که سبز است و البته بی طرف!

پس از انتخابات و روی دادن حوادث و آشوبگری‌های طرفداران نامزد ناکام بیانیه ای در حمایت از آشوبگران نوشت و حمایت خود را از آنها اعلام کرد و مدعی شد که با این کار خود، در تاریخ ماندگار خواهد شد!

برخی وی را نویسنده شعارهای فتنه سبز می دانند، وی برای شعار الله اکبر نوری زاده انگلیسی که در زمان فتنه از سوی بسیاری از طرفداران فتنه سبز نیمه شب موجب اخلال در آرامش مردم مومن شده بود شعر سرود.!

همچنین بعد از ادعاهای واهی یکی از نامزدها درخصوص تجاوز به زندانیان، شعر دیگری سرود و دروغ های مکرر فتنه گران را تکرار کرد.

او در این شعر خود نه تنها بحث تجاوز به زندانیان را مطرح کرده است بلکه از پروژه تبلیغی ترانه موسوی که زنده و سلامت در ینگه دنیا به سر می برد و ندا آقا سلطان هم که توسط عوامل MI6 کشته شده است به عنوان قربانیان خشونت جمهوری اسلامی یاد می کند.

وی در این شعر خود آورده است: «سجاده فرش عنف و تجاوز، ای داعیان شرع خدا را...

رسانه ها و چهره های سیاسی غربی که با جوایز دلاری فراوان و توجه تبلیغی در مواقع زیادی سیمین بهبهانی را مورد تشویق و تمجید قرار داده اند از سرسپردگی غم انگیز این زن شاعر به غرب کمال استفاده را می برند.

حیقیقت این است که سیمین بهبهانی خوب شعر می گوید اما شعر های او موجب رنجش عمیق مردمش از احساس خیانت هنرمندانه به کشور از سوی وی می شود. و البته موجب شادی دشمنان میهنش به جهت توهین وافترا به ملتی مبارز و مقاوم  که خوی سر سپردگی را بر نمی تابند.

این عیادت پیام دار درحالی است که بسیای از شاعران مردمی در کشور هستند که وزارت ارشاد هیچ یاد ی از انان نکرده است و بسیار از احوالات آن ها جویا نمی شود.

احمد عزیزی یکی از شاعران مردمی که چند سالی است در بستر بیماری است. اما مسئولان وزارت اشاد دولت تدبیر و امید تاکنون از ایشان عیادتی نکرده اند این در حالی است که جهانگیر عزیزی برادرش از مسولان خواسته بود برای بهبود احوالات این شاعر اقداماتی انجام دهند که تحقق نیافته بود.

و چرا هیچ کس سراغی از علی معلم دامغانی نمی گیرد...

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری