کد خبر: 471

عضو جامعه روحانیون مبارز:

عضو جامعه روحانیون مبارز با اشاره به اینکه حضرت عباس(ع) شاگرد مکتب ایثارگری ام البنین(س) است گفت:حضرت عباس(ع) برای تمام بشریت الگویی کامل در ادب، اخلاق و انسانیت است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، حجت الاسلام جعفر شجونی با اشاره به رمز ماندگاری حضرت عباس(ع) در تاریخ شیعه و اسلام، اظهار کرد: مهمترین ویژگی ماندگاری آن بزرگ مرد، در طول تاریخ  ادب و ایثار بود.

عضو جامعه روحانیون مبارز با اشاره به معنای واژه ایثار، افزود: ایثار یعنی چیزی که مورد نیاز خودت باشد به دیگران ببخشی و نیاز خودت را نادیده بگیری تا دیگران بی نیاز شوند.

وی با اشاره به واقعه عاشورا و بستن آب به روی اهل بیت امام حسین(ع)، تصریح کرد: آن زمان که حضرت عباس(ع) برای بردن آب کنار شریعه می رود، از شدت تشنگی مشتی آب را برای نوشیدن به سمت دهان خود خود برد اما صدای ناله العطش کودکان و اهل خیمه را به یاد آورد و آب را بر آب ریخت، همان صحنه سبب ماندگاری قمر بنی هاشم(ع) در قلب های مردم شد.

حجت الاسلام شجونی با اشاره به به فضائل انسانی، عنوان کرد: ایثار فضیلت اخلاقی مهمی است که حضرت عباس(ع) از مادرش آموخته است، زمانی که مادر حضرت عباس(ع) از امیرالمونین(ع) درخواست کرد او را فاطمه خطاب نکند تا فرزندان حضرت زهرا(س) قلبشان نشکند، بزرگترین ایثار رقم خورد و قمر بنی هاشم(ع) دست پرورده همان مادر است.

عضو جامعه روحانیون مبارز با اشاره به به احادیث درباره منزلت علمدار کربلا، گفت: امام سجاد(ع) و امام صادق(ع) در احادیثی تاکید کرده اند که برای عمویمان عباس(ع) فضائلی هست که مهمترین آن ایثار است که سایر شهدا حسرت این مقام و مرتبه را دارند.

وی با اشاره به این که زیارت نامه شناسنامه و هویت معصوم است، تاکید کرد :در زیارت نامه حضرت عباس(ع) می خوانیم سلام بر توی ای عبد صالح که مطیع اراده خداوند، پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) هستی و این اطاعت محض از صفات مردان خدا است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری