کد خبر: 470

رحماندوست در قم:

شاعر برجسته کشور با اشاره به اینکه ادبیات متعهد دینی نقش بسیار زیادی را در زمان های مختلف انقلاب اسلامی داشته است گفت: ادبیات دینی می تواند پایه های زندگی را تبیین کند و این مهم ترین رسالتی بوده که بر دوش ادبیات دینی نهادینه شده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، مصطفی رحماندوست ظهر امروز در نشست خبری که با حضور شاعران و نویسندگان در دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه‌ برگزار شد با اشاره به اینکه شعرهای حوزوی باید بتوانند تحرک لازم را در میان کودکان ایجاد کنند اظهار کرد: ادبیات یکی از راه هایی است که می تواند مسیر ارتباط با جوانان را هموار کند و از این فرصت باید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه ادبیات متعهد دینی نقش بسیار زیادی را در زمان های مختلف انقلاب اسلامی داشته است تصریح کرد: ادبیات دینی می تواند پایه های زندگی را تبیین کند و این مهم ترین رسالتی است که بر دوش ادبیات دینی نهادینه شده است.

رحماندوست با اشاره به اینکه برخی اوقات نویسندگان نمی توانند مفاهیم درسشت را انتقال دهند خاطر نشان کرد: نویسنده باید تواند مخاطب را شناسایی کند و بر اساس آن کلام خود را آغاز کند.

وی افزود: زمانی که شعری برای کودکی گفته می‌شود به راحتی می‌توانیم زیبایی ارتباط انسان با مابعدالطبیعه را میسر کنیم.

این شاعر برجسته کشوری با اشاره به اینکه شعر می تواند دل های انسان را بدست بیاورد خاطر نشان کرد: ادبیات نه تنها روشن کننده راه است بلکه می تواند مسیر صحیح را به انسان نشان بدهد.

رحماندوست گفت: کار ادبیات انتقال مفاهیم صحیح ادبی است که در عناوین مختلف می گنجد و این انتقال ممکن است گاهی اوقات در غالب یک حس باشد که بازهم بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری