کد خبر: 467

عضو مجلس خبرگان رهبری:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت ابوالفضل العباس (ع) اسوه هر انسانی است که بخواهد در مسیر حفاظت از دین با ولی امر مسلمین در راه خدا فداکاری کند و عاشق شهدا باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری  در گفتگو با خبرنگار قم خبر با بیان این که ایشان برای پاسداری از ولایت و اسلام در حد جانبازی و شهادت جنگید، افزود: جهاد و پاسداری در مسیر آرمان های اسلام و ولی امر زمان درسی بود که حضرت ابوالفضل (ع) در روز عاشورا به مردم دادند.

وی در ادامه عنوان کرد: ایشان به معنای واقعی کلمه اسوه هر انسانی است که بخواهد در مسیر حفاظت از دین در کنار ولی امر مسلمین زمان خود باشد.

آیت الله کعبی با بیان این که جلوه های حفاظت از دین و امام مسلمین در طول 8 سال جنگ تحمیلی نمایان بود، خاطر نشان کرد: رزمندگان اسلام با تاسی از قمر بنی هاشم توانستند در جبهه های حق علیه باطل پیروز شوند و از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه دفاع کنند.

وی با اشاره به جانبازان و نقش آن ها در تحقق آرمان های انقلاب گفت:جانبازان جهادگرانی هستند که  از وادی شهادت بازگشته اند، اما نه به اختیار خود بلکه با تقدیر خدا و مشیّت الهی در دنیا مسکن گزیده اند.

 عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جانبازان تلخی ماندن را با شیرینی ادای تکلیف جبران کرده اند به طوری که  آنان مانده اند تا به ما، راه رستگاری را بیاموزند.

 آیت الله کعبی ایثار و خودگذشتی را دو ویژگی مهم جانبازان دانست و گفت: حضور جانبازان در جامعه ما به اندازه انقلاب اسلامی ایران قیمت دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری