کد خبر: 460

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به بررسی پرونده معوقات بانکی گفت:‌ بیش از ۲۰ پرونده کلان بانکی تعیین تکلیف و نحوه تسویه حساب آنها مشخص شده است.

به گزارش قم خبر، علی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره روند بررسی پرونده بدهکاران بانکی اظهار داشت: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به‌صورت جدی در حال بررسی معوقات بانکی است و بر این اساس جلسات متعددی را با حضور مدیران عامل بانک‌ها برای وصول این مطالبات برگزار کرده است.

وی ادامه داد: در این جلسات مقرر شد پرداخت معوقات بانکی زمان‌بندی شوند و هر بانک عامل موظف شد طی جلساتی با بدهکاران نحوه تسویه حساب آنها را مشخص کند و یک نماینده هم از کمیسیون اصل ۹۰ بر روند زمان‌بندی و نحوه تسویه حساب نظارت داشته باشد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه بیش از ۲۰ پرونده کلان بانکی تعیین تکلیف شده است، گفت: در آخرین جلسه‌ای که با مدیران عامل بانک‌ها و بانک مرکزی داشتیم، مشخص شد اکثریت مصوبات کمیسیون اصل ۹۰ اجرایی شده و روند تسویه حساب حداقل ۲۰ پرونده کلان بانکی مورد توافق قرار گرفته است.

پورمختار با اشاره به تعداد بدهکاران کلان بانکی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ در حال حاضر پرونده معوقات بالای ۵۰ میلیارد تومان را بررسی می‌کند، اما در مجموع حدود ۵۰۰ نفر هستند که جزو بدهکاران عمده محسوب می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پرونده بدهکاران کلان بانکی در کمیسیون اصل نود به‌صورت تک تک بررسی می‌شود تا دلایل و زمینه‌های افزایش معوقات بانکی مورد رسیدگی قرار گیرد و سپس با نظارت نمایندگان مجلس این مطالبات از روش‌های مختلف وصول خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری